+98 - 9392939108

مدیریت برند شخصی، دیده شدن شما نیست

دیده شدن توانمندی های شماست

چرا یک مدیر بایستی خود را به یک برند تبدیل کند؟

اگر به کسب و کارها و چرخه کاری سازمان ها با دقت بیشتری تمرکز کنیم، متوجه می شویم که سه نام و سه برند در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. برند صاحبان سازمان، برند سازمان و برند محصول. شکی نیست که هر محصول یا خدماتی که به بازار ارائه می شود تحت تاثیر نام سازمان و نام صاحبان سازمان قرار خواهد گرفت. در بسیاری از موارد می بینیم که برند شخصی صاحبان سازمان ها به اندازه ای بزرگ و توسعه یافته می شود که شانه به شانه برند محصول و سازمان در راستای رشد و توسعه کالا سهیم خواهد بود. مطمئنا اگر استیو جابز از شرکت Apple کنار گذاشته می شد، به راحتی می توانست شرکت Orange  را بر پا کند و به سرعت همان موفقیت ها را کسب کند. ریچارد برانسون (ویرجین) و بیل گیتس (مایکروسافت) نیز دقیقا همینطور. در سطوح بسیار پایین تر نیز اگر با دقت نگاه کنیم متوجه می شویم بسیاری از سازمان هایی که موفق کار میکنند و خیلی سریع رشد می کنند از مجموعه مدیرانی با برند شخصی قوی تشکیل شده است.

امروزه برندسازی شخصی مدیران است که کسب و کارها را رونق می بخشد و به عنوان سلاحی قدرتمند برای دیده شدن و تمایز در بازار رقابت و نهایتا پیروزی در نبرد بازار عمل می کند. ساخت برند شخصی برای مدیران، مهمترین سلاح آنها در جنگ دیده شدن و اقتصاد توجه خواهد بود. برندسازی شخصی، مدیران را برای مخاطبان آشکار و نمایان نگه می دارد و مدام به آن ها یادآوری می شود که چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. به همین دلیل، بسیار مهم است که مدیران برند شخصی خود را بالا ببرند. اگر برند خود را جلوی چشم اعضای بازار هدفتان نگه ندارید، فکر می کنند کسب و کارتان را رها کرده اید. در آن موقع بسیار تعجب می کنید که مردم چه قدر سریع فراموش می کنند.

برای درک بهتر، تعریف سیمون بیلی را از برند شخصی در کلیپ زیر می بینیم.

اهمیت برند سازی شخصی برای مدیران 

البته شکی نیست که توانایی شما بسیار مهم است. زمانی که کسب و کار را آغاز می کنید، توانایی شما در اجرا و ارزش آفرینی کمک می کند شرکت خود را حفظ کند و آن را به محلی برای رجوع مخاطبان خود تبدیل کنید، اما قابلیت دیده شدن، کاری می کند مخاطبان از در وارد شوند و توانمندی، آن ها را برای سالیان سال با شما نگه می دارد.

 آیا می دانید در فرایند ساخت برند شخصی، خودتان کسب و کار خودتان هستید؟

 امروزه بسیاری از مشتریان و تقریبا تمام سازمان هایی که می خواهند شما را به عنوان شرکای تجاری خود انتخاب کنند،  سازمان شما را به خاطر داشتن یک کارت تجاری زیبا و یا یک محیط کار جذاب انتخاب نمی کنند، بلکه انتخابشان به دلیل وجود چیزی در شما (مدیر سازمان) است که باعث می شود از دیگران متمایز باشید و به شما اعتماد کنند و بدانند می توانید به آنان چیزی بدهید که برایشان ارش دارد و در نتیجه تصمیم بگیرند که با شما کار کنند.

حقایقی که در ساخت برند شخصی مدیران، بایستی بدانید

 ساخت برند فردی، کلید تغییر همه ی آن باورهای غلط است. یک برند فردی اگر متناسب، خلاقانه و با برنامه ریزی و مستمر استفاده شود، به شما کمک خواهد کرد نام و شخصیت خود را به یک محصول خاص تبدیل کنید، مشتریان خاص را به سمت خود جلب کنید و در شرایط رکود بازار هم بهترین مشتریان را برای خود نگه دارید. در برند سازی مدیران سه حقیقت وجود دارد که به اختصار عبارتند از:

  • فرایند ساخت برند شخصی مدیران زمانبر است، این فرایند باید با هوشمندی و حساسیت بالایی انجام گیرد چرا که برند شخصی مدیران با برند کالا یا خدمات متفاوت است. در فرایند برندسازی محصولات شدیدترین اشتباهات نهایتا باعث شکت می شود و بایستی با محصول و برند جدید کار را شروع کرد اما اثار یک اشتباه کوچک در برند سازی شخصی همیشه همراه شما خواهد بود چرا که نمی توانید خودتان را عوض کنید. با یک سال فعالیت مستمر و هوشمندانه و مشاوره های شتابدهنده، آثار برند سازی شخصی برای شما نمایان می شود.
  • برند ها به صورت سازمان یافته رشد می کنند. در دنیایی که شک گرایی موج می زند، مطمئنا نمی توانید برند شخصی خود را به زور به خورد دیگران دهید.
  • ساخت برند شخصی مدیران، کسب و کار آنها را متحول می کند. البته هیچ جادویی در راه نیست، تنها کار زیاد، تصمیم گیری دقیق، رفتار هوشمندانه، مشاور و داشتن پشتیبان قوی

چرا برند شخصی، وکیل تام الاختیار برای مدیران محسوب می شود است؟

برند شخصی مدیران، وکیل تام الاختیار مدیران است. به عبارت دیگر به جای شما، این برند شما است که بازاریابی می کند، برند شما است که در ذهن مشتری می ماند و حتی زمانی که در سفر تفریحی هستید، برند شما به جای شما کار می کند و ایده های جدید و شرکای جدید را به سمت خود جذب می کند. مطمئنا مدیرانی که نسبت به رقبای خود، برند فردی قدرتمندی (و بهترین سیستم ادراه، توسعه و شتابدهنده آن) را دارند، ساعت های کمتری را کار می کنند و ضمن درآمد بیشتر، فرصت های بسیاری برای آنها بوجود خواهد آمد.

مزایای برند سازی شخصی برای مدیران:

کشف اهداف حرفه ای، ایجاد اعتبار و رهبری فکری، رشد شبکه ارتباطی شما، جذب فرصت های جدید، افزایش فروش و سود، رسیدن هرچه سریعتر به اهدافتان در کسب و کار

ساخت برند شخصی برای مدیران، نه تنها ارزشمندترین سرمایه هر سازمان محسوب می شود بلکه تنها سرمایه ای است که هیچ رقیبی نمی تواند از شما کپی برداری کند. هرچه برند شخصی مدیران قدرتمندتر باشد، تجارت های موفق تری را رهبری می کنند.

تا برند شخصی قوی برای خود نساخته اید، به فکر برندسازی برای سازمان خود نباشید.

فرض کنید شما سازمانی به نام صفیر تجارت آریا گستر را مدیریت می کنید، مطمئن باشید از میان مشتریان ممتاز و یا حتی مشتریان عادی یا شرکای تجاری هیچ کسی زنگ نمی زند تا با صفیر …. صحبت کند یا با صفیر ….. به عنوان شریک تجاری شروع به فعالیت کند، آنها زنگ می زنند تا با شما صحبت کنند. هیچ کسی به آقا یا خانم صفیر …… مراجعه نمی کند، بلکه اسم و شماره شخص شما را به دوستان و همکاران خود می دهند. چون شما هستید که ارزش می آفرینید نه آن سازمان.

اگر بخواهیم راحت تر صحبت کنیم، علت انتخاب یک اسم برای سازمان این است که مردم فکر کنند شما چیزی بزرگتر از خودتان هستید. به ما اعتماد کنید، نمی توانید مردم را فریب دهید.

امروزه سازمان ها دشمنان فرهنگ توده ی مردم هستند، آن ها بدون اینکه چهره ای واضح و آشکار از خود نشان دهند، بی اهمیت نسبت به اطرافشان، تک بعدی و فاسد و دارای تصویری هولناک هستند. وقتی کسی می تواند یک انسان قابل اعتماد را برای حل مسائل خود انتخاب کند، چرا باید سراغ موسسه ای برود که ماهیت شرکتی دارد؟

طراحی و توسعه برندسازی شخصی مدیران

خدمات ما:

ما با چه کسانی کار می کنیم:

مدیران بخش دولتی و خصوصی (در سطوح خاص) که می خواهند موقعیت خود را به عنوان رهبران فکری بخش و  صنعت خود تثبيت کرده، بهتر دیده شده و در رقابت برجسته باشند. ارائه خدمات برندینگ شخصی مدیران در این گروه، توسط شخص علی اباصلتیان  صورت خواهد پذیرفت.

ارائه خدمات به چه صورت خواهد بود:

مدیران علاقمند به استفاده از این خدمات بایستی فرم بریف مربوطه را دانلود و تکمیل کرده و این فرم را برای ما ایمیل کنند. بعد از بررسی و تایید امکان ارائه خدمات، واریز حق مشاوره جلسه برگزار خواهد شد. (حق مشاوره هر جلسه 60 دقیقه، یک میلیون و دویست هزار تومان).  بعد از برگزاری جلسه مشاوره،  مبلغ سرمایه گذاری و زمان در نظر گرفته شده برای ساخت برند فردی توسط شما اعلام شده، پکیج خدمات به صورت کاملا انحصاری و خاص برای هر مدیر بسته به رقبا و صنعت پیشنهاد و پروژه برند سازی وارد فاز اجرا می شود.