+98 - 9392939108

 

معرفی یکی از برترین متخصصان برنامه ریزی تحصیلی دانش آموزان در کشور

 

نفیسه اشرفی

نفیسه اشرفی مشاور تحصیلی و متخصص مدیریت برنامه ریزی آموزشی، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی صنایع با بیش از ۱۰ سال سابقه مشاوره و تدریس است.

خانم اشرفی نه تنها از مدرسین برجسته فیزیک و ریاضی محسوب میشود بلکه در کار مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی دانش اموزان خود فردی بسیار علمی، جدّی و منظم بوده و شاگردانش را با حساسیت زیادی انتخاب می کند.

دانش اموزانی که میخواهند دیپلم خود را در خارج از کشور بگیرند و مهاجرت کنند میتوانند از تجارب ارزشمند ایشان استفاده کنند.

 

(مشاوره، راهنمایی، پشتیبانی و ارائه تمام خدماتی که دانش آموزان برای مهاجرت از کشور و گرفتن دیپلم در معتبرترین مدارس بین المللی نیاز دارند)

برای اولین بار در کشور

کوچینگ موفقیت و مشاوره تحصیلی ویژه دانش آموزان

با رویکرد برندسازی شخصی

برای غالب ما و  بسیاری از جوانان، کشف نقطه طلایی حرفه ای و شروع داستان برندشخصی از انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاهی و انتخاب حوزه تخصصی شغلی، آغاز می شود. این انتخاب غالبا اشتباه صورت می گیرد. کافی است نگاه کنید و ببینید چند درصد از افرادی که در یک رشته خاص تحصیل یا مشغول به فعالیت هستند به دیگران توصیه می کنند که هرگز به سراغ آن رشته نروند؟!!

انتخاب رشته و هدایت تحصیلی – شغلی ، شاید اولین تصمیم‌گیری و یا حتی از مهمترین تصمیم‌ها در زندگی اجتماعی و حرفه‌ای هر فرد انتخاب رشته تحصیلی دوره متوسطه (هم اکنون از سال نهم به دهم) و رشته دانشگاهی باشد، چرا که بسیاری مواقع موفقیت در آینده‌ی شغلی، جایگاه اجتماعی، وضعیت مالی، پیشرفت در زندگی شغلی و… در گرو این انتخاب قرار دارد. بی شک انتخاب صحیح، براساس هویت و ویژگی‌های شخصیتی فرد نیازمند اخذ کمک و راهنمایی گرفتن از مشاور‌ی حرفه‌ای و کارآزموده می باشد.

در زمینه انتخاب رشته، هدایت شغلی و تحصیلی که در هر دوره و مقطعی و حتی بزرگسالی ممکن است نیاز باشد، مشاور به فرد کمک می‌کند با شناخت عمیقتر از ویژگیها، تواناییها، استعدادها و نیازهای خود، و همچنین انطباق آنها با رشته‌ها و شرایط جامعه تصمیم مناسبی در مورد انتخاب رشته تحصیلی‌اش اتخاذ نماید.

چنین فرآیندی چه در سال نهم و برای انتخاب رشته تحصیلی دوره متوسط صورت بگیرد و چه در آستانه ( قبل یا بعد) کنکور و به منظور انتخاب رشته دانشگاهی انجام شود از نظر شیوه و عملکرد تفاوت چندانی ندارد.

آشنایی مشاور با ویژگیها و مقررات موجود مربوط به هر دوره (متوسط یا دانشگاه) بسیار حائز اهمیت است. مشاور علاوه بر اینکه داوطلب یا دانش‌آموز را از جنبه‌های مختلف هوش، استعداد، علایق، توانایی و … شناسایی می‌نماید تلاش می‌کند این شناخت را با شناختهای خود دانش‌آموز درهم ‌آمیزد و با در نظر گرفتن مقررات بیرونی و شرایط ویژه جامعه اقدام به راهنمایی و ارائه مشاوره به فرد نماید.

ویژگیهای دانش‌آموز که باید شناسایی شوند عبارتند از: میزان بهره هوشی، نمرات تحصیلی او، تعیین نقاط قوت و ضعف او در دروس مختلف، بررسی علایق و استعدادهای او در زمینه رشته‌ها و مشاغل که برای این مهم، گاهی مشاور از آزمونهایی چون تست هوش، آزمون رغبت سنج و آزمونهای سنجش استعداد، آزمون های فرافکن، تست های روانسنجی و نیمرخ شخصیتی کمک می‌گیرد و گاهی با صحبت و گفت‌و‌گوی دوسویه به این اطلاعات دست می‌یابد.

از سوی دیگر باید دانش‌آموز شناخت کاملی نیز از رشته‌های تحصیلی و آینده هر کدام بدست آورد؛ اینکه چه دروسی در آن مطالعه می‌شود؟ آینده تحصیلی و مقاطع بالاتر آن چگونه است؟ آینده شغلی و مراحل پیشرفت در آن چیست؟  الزامات شخصیتی و فردی مورد نیاز رشته چیست؟، مناطقی که تمرکز آن شغل بیشتر است کجاهاست و…

گروه دکتر اباصلتیان با سابقه طولانی در امر مشاوره منابع انسانی، تخصص مقطع کارشناسی شان در رشته روانشناسی صنعتی –سازمانی و سابقه کار به عنوان مدیر منابع انسانی و مشاور استخدامی شرکت‌ها و کارخانجات مختلف و همچنین فعالیت در حوزه های مختلف کاری و اجتماعی تجربه ی مناسبی برای هدایت افراد در حوزه ی شغل و ساختن یک زندگی موفق براساس توانایی ها و استعدادهای افراد دارد.

از آینده خود (فرزند خود) مراقبت کنید. تلاش چندسال مطالعه و موفقیت یا عدم موفقیت مسیرشغلی آنها با انتخاب این رشته آغاز می شود. پس به دقت انتخاب کنید.

گروه دکتر اباصلتیان، تنها مرکز انتخاب رشته داوطلبان ورود به دانشگاه با رویکرد برندسازی شخصی

خدمات انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد

پکیج برنزی

• یک جلسه مصاحبه با داوطلب توسط متخصصان و مشاوران گروه
• تعیین رشته و اولیت بندی ها بر مبنای اطلاعات بدست آمده از مصاحبه
• یک جلسه مشاوره و همفکری، ویرایش و تعیین نهایی اولویت ها

مدت زمان جلسات و مصاحبه در پکیج های مختلف بین 20 تا 60 دقیقه خواهد بود

پکیج طلایی

•  یک جلسه مصاحبه با داوطلب
•  یک جلسه مصاحبه با والدین
•  انجام سه تست کمی تیپولوژی و شخصیت شناسی، رغبت سنجی و هوش، تحلیل توسط متخصصان و ارائه گزارش آن
•  یک جلسه مصاحبه کیفی
•  تعیین رشته ها و اولویت بندی ها بر مبنای اطلاعات بدست آمده از موارد فوق
•  یک جلسه مشاوره و همفکری، ویرایش و تعیین نهایی اولویت ها

پکیج نقراه ای

• یک جلسه مصاحبه با داوطلب
• یک جلسه مصاحبه با والدین
• انجام یک تست کمی تیپولوژی و شخصیت شناسی، تحلیل و ارائه گزارش آن
• تعیین رشته ها و اولویت بندی ها بر مبنای اطلاعات بدست آمده از موارد فوق
• یک جلسه مشاوره و همفکری، ویرایش و تعیین نهایی اولویت ها

هرکسی را بهر کاری ساختند؟

آیا دوست دارید بدانید فرزند شما در چه حرفه و رشته ای موفق خواهد بود؟  آیا دوست دارید شناخت تاثیرگذار و الهام بخشی از استعدادها و شخصیت فرزند خود داشته باشید؟

والدین و دانش آموزان گرامی:

فرض کنید از یک اسب بخواهیم از درخت بالا برود

از یک قوباغه توقع پرواز داشته باشیم

یک انسان راست دست را مجبور کنیم با دست چپ بنویسد

یک فرد دست چپ را روی صندلی راست دست بنشانیم

از شخصی که استعداد عددی و ریاضی قوی دارد بخواهیم انشای زیبایی بنویسد

از عقاب بخواهیم مانند بلبل نغمه سرایی کند

و …………

همه موارد فوق می توانند ستاره باشند و بدرخشند، به شرط آنکه در موقعیت و جایگاه مخصوص و متناسب به خودشان قرار گیرند.

مسیر زندگی بسیاری از ما د رانتخاب رشته تحصیلی، دانشگاه و حیطه شغلی عمدتا به ترجیحات جامعه، ترجیحات والدین و یا حتی ترجیحات خودنام شکل می گیرد. درحالی که ترجیحات، استعداد و توانمندی افراد الزاما یکسان نیست.

بی توجهی به نقطه طلایی حرفه ای، استعداد ها و توانمندی های خودمان (فرزند خودمان) و تصمیم صرفا براساس ترجیحات اگرچه ممکن است با تلاش مضاعف و تحمل سختی ها در نهایت ما را به موفقیت های کوچک و متوسطی برساند اما به احتمال زیاد ما (فرزندان ما) را گرفتار خستگی، فرسودگی و استهلاک فراوان خواهد کرد.

گروه دکتر اباصلتیان با انجام آزمون های کمی – کیفی، مصاحبه و جلسات مشاوره با فرزند شما، گزارش علمی منحصربه فردی از توانمندی ها، ویژگی های شخصیتی هوشی و استعداد آنها به شما والدین ارائه خواهد کرد.

کوچینگ یعنی چه؟

کوچینگ یا مربیگری حرفه ای، مهارتی است گه در آن کوچ یا مربی به همراه مراجع، یک اقدام شراکتی و دو طرفه با هم انجام می دهند که در طی این فرآیند، کوچ توسط تکنیک ها و استراتژی هایی که بلد است، به مراجع کمک می کند خلاق شود مشکلاتش را بتواند حل کند و راه حل های خلاقانه و موثری برای حل چالش هایش پیدا کند و قدم به جلو بردارد و به سمت اهدافش برود.

چرا کوچینگ با ارزش است؟ و چرا بسیاری از افراد به کوچینگ نیاز دارند؟ و چرا خصوصا افراد بسیار موفق، از افرادی که در مسابقات؛ که از قدیم در ورزش ها شنیده اید که مربی دارند؛ چرا افرادی که مدیران کلان هستند و صاحبان کسب و کار بزرگ هستند مربی دارند؟ چرا بسیاری از افرادی که اهداف کلان و بزرگ و مهم و رقابتی را دنبال می کنند از مربی و از کوچینگ استفاده می کنند؟

دلیل آن، این است که همه ی ما تجربه داریم و هر کدام از ما که درگیر هدف بزرگی بودیم، تجربه داریم که در مسیر رسیدن به هدف، انسان گاهی دچار بالا و پایین ها می شود و گاهی انگیزه اش زیاد است و گاهی انگیزه اش کم است و گاهی نیاز به مهارت ها و تکنیک هایی دارد که در آن لحظه ندارد و باید برود و آن ها را کسب کند. گاهی نیاز دارد به بازخورد بی طرفانه و بدون قضاوت از فرد دیگری که بیاید و کارهای او را ارزیابی کند و به او بازخورد دهد. گاهی به کسی نیاز دارد که در کنار او باشد و بتواند به او گزارش دهد و آن شخص در کنارش باشد تا فرد در مسیر و خط مورد نظرش بماند و از مسیر خارج نشود و در واقع کسی باشد که پشتیبان ما باشد و …

به همین دلایل خیلی ساده ولی بسیار مهم و کلیدی که همه ی ما تجربه هایش را داریم، کوچینگ بسیار موثر است.

آیا شما / فرزند شما با مسائل و مشکلات زیر روبرو است؟

دوست دارید شرایط فعلی را به شرایط ایده آلتان تبدیل کنید؟
آیا فشار و حجم کارتان زیاد است و وقت کم می آورید؟
آیا حس می کنید در مسابقه با زمان و یا دیگران هستید و همیشه وقت کم می آورید؟
در انتخاب هدف صحیح تردید دارید؟
گاهی اراده تان ضعیف است، نمی توانید تصمیم گیری کنید و انگیزه کافی ندارید؟
در میانه راه کم می آورید؟ و ممکن است تنبلی کنید؟
آیا دوست دارید برنامه ریزی درستی کنید و به آن پایبند باشید ولی نمی شود؟
آیا علاقمند رسیدن به اراده آهنین، خودباوری و انگیزه پایدار هستید؟
فوبیا و ترس از تصمیم گیری دارید و می خواهید توانایی تصمیم گیری خود را بالا ببرید؟
آیا درگیر ابهام و سردرگمی عدم جسارت،، اقدام نکردن و تنبلی هستید؟
آیا زمان تلف شده تان زیاد است؟
آیا به دنبال راهکار عملی برای مشکل عدم تمرکز حواس هستید؟

تکنیک‌های مطالعه صحیح

دانش‌آموز با فرض بر صحیح بودن روش مطالعه با تمام توان درس می‌خواند؛ اما در امتحانات نتیجه خوبی کسب نمی‌کند، تیم مشاوره دکتر اباصلتیان راه و روش مطالعه و تست زنی صحیح را به شما خواهند آموخت.

انتخاب رشته کنکور

اگر شما هم می‌خواهید جز افرادی باشید که شغلتان مربوط به رشته تحصیلی‌تان باشد و به بهترین جایگاه با توجه به رتبه‌ کنکورتان برسید، با یک مشاوره صحیح، بدون خطا و با توجه به تمام جوانب همراه با دکتر اباصلتیان انتخاب رشته نمایید.

تکنیک‌های کسب تمرکز

مهارت کسب تمرکز برای افراد مختلف بر اساس نوع و ریشه‌های حواس پرتی ایشان متفاوت است، برایتان راه‌های مختلفی داریم که بی‌شک می‌توانید به این مهارت برسید و تاثیر آن را در مطالعه و تحصیل خود ببینید.

مشاوره روابط بین فردی

بسیار می‌بینیم که روابط اجتماعی و دوستی تاثیر بسزایی در تحصیل دانش‌آموز دارد، با توجه به این مهم دکتر اباصلتیان شما را در جهت بهبود و مدیریت روابطتان به بهترین شکل راهنمایی می‌کند.

ترک عادات نادرست

افزایش استفاده اعتیادگونه از ابزارهای مختلف ارتباطی و تفریحی نوین مانند موبایل و تاثیر مستقیم آن در روند تحصیل، بسیار خطرناک است که بهتر است با گرفتن جلسات مشاوره به همین منظور هرچه زودتر به زندگی سلامت بازگردیم.

ارتقا معدل

اگر معدل خوبی کسب نکرده اید، افت تحصیلی داشته‌اید و یا ترس از کم شدن نمرات در امتحانات نهایی دارید، نگران نباشید… با کمک تیم مشاوره دکتر اباصلتیان به این نگرانی‌ها پایان دهید.

قبولی در رشته و دانشگاه

با مشاوره های راهبردی موفقیت تیم مشاوره دکتر اباصلتیان در رشته و دانشگاه دلخواهتان تحصیل کنید، ما راه صحیح قبولی در دانشگاه های معتبر ایران را به شما نشان خواهیم داد.

مشاوره هدایت شغلی

با استانداردهای روانشناسی نوین، مبتنی بر تست‌های حرفه‌ای شخصیت و مصاحبه تخصصی بهترین راهنمایی برای انتخاب رشته تحصیلی و شغل آینده‌تان را انجام خواهیم داد.

مشاوره روانشناختی

اگر مسئله خاصی در زندگیتان هست که مانع پیشرفت در هر حوزه، بویژه فرآیند تحصیل شما هست و یا آن را کند کرده با مشاوره های روانشناختی دکتر اباصلتیان مسیر خود را بیابید و بر مشکلاتتان غلبه کنید.

برنامه‌ریزی تحصیلی – کنکوری

تیم مشاوره دکتر اباصلتیان با تمام شرایط ویژه حاکم بر تحصیل، زندگی و توان مطالعاتیتان برای شما با دقت برنامه‌ریزی می‌کنند و با گزارش‌گیری حرفه‌ای تا رسیدن به هدف شما را راهنمایی می‌کنند.

اگر هنوز ابهام یا سواالی برای استفاده از خدمات دارید با ما تماس بگیرید:

تلگرام

Abasaltian_admin@

ایمیل

Abasaltian@Yahoo.Com