+98 - 9392939108

همه چیز درباره آزمون ept – بررسی ساختار،ثبت نام و اشنایی – دکتر اباصلتیان

همه چیز درباره آزمون ept

امروزه آزمون های زبان انگلیسی شامل موارد مختلفی می شوند که هر کدام از آن ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. آزمون ept یکی از آزمون های مهم زبان انگلیسی است که دانشگاه آزاد اسلامی آن را برگزار می کند. این آزمون با هدف سنجش میزان توانایی فرد در زبان انگلیسی ایجاد شده است. برای این که بهتر بفهمید که آزمون ept چیست، بهتر است که حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

بررسی ساختار آزمون  ept

برای اینکه شما بتوانید در‌ آزمون ept موفق شوید، باید حتما با ساختار سوالات آن آشنایی کامل داشته باشید. تعداد کل سوالات این آزمون ۱۰۰ عدد است که به شما زمان کافی برای پاسخگویی به آن ها داده می شود. همچنین سوالات در چهار بخش مختلف لغات، گرامر، ریدینگ و کلوز تست دسته بندی می شوند. شما می توانید به پاسخ دهی درست به این سوالات نمره قبولی آزمون ept را به دست آورید. ۲۵ سوال این آزمون مربوط به بخش لغات است که باید پاسخگویی به آن ها به صورت دقیق انجام شود. همچنین شما باید در بخش گرامر نیز به ۴۰ پرسش جواب دهید که بیشترین تعداد سوالات نیز دقیقا در همین بخش است.

برای قسمت ریدینگ نیز ۲۰ سوال طراحی شده است که باید با دقت هر چه تمام به آن ها پاسخ دهید. در نهایت در کلوز تست نیز ۱۵ سوال پیش روی شما قرار خواهد گرفت. برای اینکه شما بتوانید ضریب موفقیت خود را بالاتر ببرید، بهتر است که نمونه سوالات آزمون ept سال های قبل را مطالعه کنید. اکنون که می دانید ساختار آزمون ept چیست، حتما سعی کنید که با یک برنامه ریزی درست زمینه موفقیت خود را در این آزمون تضمین کنید. به همین جهت به سراغ منابع آزمون ept بروید و آن ها را به خوبی بررسی کنید.

ثبت نام در آزمون ept چگونه است؟

برای اینکه بتوانید در آزمون ept شرکت کنید، در ابتدا باید کارهای مربوط به ثبت نام خود را به صورت برنامه ریزی شده انجام دهید. البته نباید فراموش کرد که ثبت نام در این آزمون نیز شرایط خاص خود را دارد. شما فقط در صورتی مجاز به ثبت نام هستید که دانشجوی مقطع دکتری تخصصی در داخل دانشگاه آزاد اسلامی باشید. شما برای ثبت نام باید وارد سایت رسمی این آزمون شوید و مراحل آن را طی کنید. تمامی اطلاعاتی که  توسط این سامانه از شما خواسته می شود را به صورت کامل وارد کنید.

بعد از اینکه این کار را انجام دادید، سیستم از شما می خواهد که بار دیگر اطلاعات خود را تایید کنید. در این شرایط شما ۳۰ دقیقه زمان خواهید داشت تا صحت اطلاعات وارد شده را بررسی کرده و آن را تایید نمایید. در مرحله نهایی نیز شما باید پرداخته هزینه آزمون ept را انجام دهید. در نهایت نتایج آزمون ept نیز در همین سایت منتشر می شود و شما می توانید که کارنامه خود را از این طریق دریافت نمایید. اکنون که دانستید شرایط ثبت نام در آزمون ept چیست،‌ حتما با یک برنامه ریزی حساب شده این کار را انجام دهید.

چرا این مقاله را مطالعه نمی کنید؟ DIFFERENTIATION – part 1 – Dr.Ali  basaltian

قوی ترین مدرسان ازمون ept – دکتر اباصلتیان

 

جمعی از مدرسان ازمون زبان EPT  – دکتر اباصلتیان

 

راه های ارتباط با گروه زبان و مهاجرت دکتر اباصلتیان

آشنایی با منابع آزمون ept

برای اینکه شما بتوانید بهترین نتایج را در آزمون ept به دست آورید، باید منابع آن را به خوبی مطالعه کنید. به همین جهت دانشگاه آزاد منابع آن را معرفی کرده است تا شما با مطالعه آن ها بتوانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. نمونه سوالات آزمون ept بدون شک در این زمینه بسیار مفید خواهد بود. از همین رو حتما این مورد را در نظر داشته باشید. برای اینکه به صورت دقیق با منابع آشنایی پیدا کنید، آن ها را به صورت لیست شده در ادامه می آوریم.

  • Longman Preparation for the TOEFL (The Paper – based)
  • Barron’s Essential Words for TOEFL
  • ۱۱۰۰ Words You Need to Know
  • ۵۰۴ Essential Words
  • TOEFL Reading Flash

خوشبختانه منابعی که در بالا معرفی شد در دسترس همه افراد است که می توانند با مطالعه آن ها آمادگی لازم را برای آزمون های خود به دست بیاورند. کتاب تافل دکتری که توسط انتشارات کتابخانه فرهنگ ارائه شده است نیز بسیار عالی خواهد بود. وقتی نتایج آزمون ept را می‌بینیم، متوجه می شویم که افراد موفق از این منافع سود برده اند. برای این که بتوانید نمره قبولی آزمون ept را به دست آورید، باید این منابع را همراه با یک برنامه درست مطالعه کنید.

نحوه اعلام نتایج آزمون ept

برای اینکه بدانید نتایج آزمون ept چیست، حتما باید به سایت اعلام نتایج به نشانی english.iau.ac.ir/ept بروند.  ذکر این نکته ضروری است که اعلام نتایج حدود دو هفته ای زمان خواهد برد. بعد از گذشت این بازه زمانی می توانید به سایت مراجعه کنید تا کارنامه خود را دریافت نمایید. برای اینکه شما بتوانید وارد سامانه شوید، باید حتما اطلاعاتی همچون  شماره پرونده، کد ملی و شماره شناسنامه را در سایت وارد کنید. در صورتی که این اطلاعات را به همراه نداشته باشید، ورود شما به سایت نتیجه خاصی نخواهد داشت.

بعد از اینکه  شما اطلاعات را وارد کردید کارنامه شما به نمایش درمی آید. چنانچه شما نمره حداقل ۵۰ را کسب کرده باشید، به معنای کسب نمره قبولی آزمون etf خواهد بود. بررسی نمونه سوالات آزمون etf در سال های قبل نشان می دهد که با یک مطالعه هدفمند می توان به راحتی به نمره خوبی دست پیدا کرد. از آنجایی که نتایج در بازه زمانی کوتاهی منتشر می شوند‌،‌ وقت زیادی از شما گرفته نخواهد شد. حال متوجه شدید اهمیت آزمون ept چیست، حتما برای پشت سر گذاشتن آن هوشمندانه عمل کنید.

سخن پایانی

آزمون ept در واقع یک‌ آزمون زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود. از همین رو برای قبولی در آن باید حداقل از ۱۰۰ نمره ۵۰ را کسب کنید. خوشبختانه در این مطلب متوجه شدیم که آزمون ept چیست و چه شرایطی دارد. از همین رو بهتر است که  شما هم خود را برای این آزمون مهم و سرنوشت ساز آماده کنید. در صورتی که از راهنمایی های گفته شده در این مطلب استفاده کنید،‌ بدون شک به نتایج بسیار خوبی دست خواهید یافت. استفاده درست و حرفه ای از منابع می تواند احتمال موفقیت شما را تا چند برابر بالاتر ببرد.

مقاله مقابل را مشاهده نمایید: DIFFERENTIATION – part 2 – Dr.Ali  basaltian

مدرسان ملی و بین المللی ازمون زبان EPT – دکتر اباصلتیان

ازمون زبان EPT – دکتر اباصلتیان

ماموریت گروه دکتر اباصلتیان

همکاری با گروه دکتر اباصلتیان

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن مورد نظر