+98 - 9392939108

مهاجرت به کانادا از طریق روش های تجاری

کارآفرینی

استان های فدرال یکی از روش های مهاجرت به کانادا محسوب می شود. این برنامه در لیست روش های تجاری قرار می گیرد و برای متقاضیانی مناسب است که هم دارای طرح تجاری قوی هستند و هم سابقه حرفه ای و مدیریتی دارند، در واقع سابقه مدیریت در این روش بر اساس عملی سازی یک طرح تجاری مشخص می شود و صرفاً ارائه یک طرح تجاری خوب کفایت نمی کند. کارآفرینی استان های فدرال برای 8 استان در کانادا فعال است و مشخص است که هر یک از استان ها شرایط خاص خود را دارند اما در این مقاله یک نگاه ملی برای شرایط کارآفرینی استان های فدرال در نظر خواهیم گرفت.

قوانین مهم کارآفرینی

این برنامه در مرحله استانی به صورت آنلاین دنبال می شود، نیاز است که فرد بین 112 الی 115 امتیاز داشته باشد، فرد برای ورود به این برنامه نیاز به جاب آفر اجباری ندارد. از سوی دیگر شرایط سنی برای فرد در محدوده کار و شغل و بیزینس انتخابی در نظر گرفته می شود. دارایی که برای این برنامه در وضعیت حداقل اعلام شده است 600 هزار دلار است اما سرمایه گذاری از 200 هزار دلار آغاز می شود.

کارآفرینی

افرادی که دارای مدرک زبان هستند می توانند امتیاز بیشتری دریافت کنند اما حداقلی برای این بخش اعلام نشده است. متقاضی نیاز به حداقل مدرک فوق دیپلم دارد و همینطور می بایست سابقه به عنوان صاحب و مدیر فعال بیزینس باشد به طوری که صد در صد از مالکیت بیزینس در 3 الی 5 سال اخیر توسط وی ارزیابی شود.

سابقه کاری که برای این نوع از برنامه ها لحاظ می شود سه سال به عنوان صاحب بیزینس، 4 سال به عنوان مدیر ارشد و یا یک سال به عنوان مدیر فعالی و دو سال به عنوان مدیر ارشد به صورت ترکیبی است.

فرد برای برنامه کارآفرینی استان های فدرال نیاز به بیزینس پلن دارد و البته که این موضوع بسیار مورد بررسی قرار می گیرد.

امتیاز لازم کارآفرینی استان های فدرال

استان های فدرال متفاوت هستند و ما اشاره کلی به فضای موضوع داریم مثلاً در بخش قبل شاید شرایط امتیازی که در نظر گرفته می شد کمی سخت به نظر می رسید اما در این بخش یک سری برنامه های کارآفرینی موجود است که با امتیازات کمتر نیز به رتبه خواهد رسید.

یکی از روش های مهاجرت به کانادا، ایجاد شغل یا استارت آپ است. اگر یک کارآفرین خلاق هستید، دولت کانادا از شما حمایت می کند. در این بخش می خواهیم از قوانین و شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ صحبت کنیم.

مسیرهای اصلی استارت آپ

افرادی که خلاق هستند، شرایط ایجاد شغل در کانادا دارند و همینطور می توانند ایده های خود را در سطح جهانی به فضای رقابت برسانند می توانند وارد مسیر استارت آپ start up visa شوند.

سه مسیر اصلی برای استارت آپ وجود دارد. روش اول شامل موسساتی است که مربوط به سرمایه گذاری ریسک هستند، روش دوم گروه های سرمایه گذاری آنجل و روش سوم نیز انکوباتورهای کسب و کار هستند.

دو اول یاد شده مستقیماً برای سرمایه گذاری در ایده های استارت آپ استفاده می شود و مسیر سوم با رویکرد حمایتی دنبال می شود به طوری که موسسه خود تصمیم می گیرد که کدام ایده بیزینسی می تواند ارزشمند به نظر برسد. در این گروه نیاز به بیزینس پلن است و باید جزییات بر اساس سرمایه موجود بررسی شود.

دو نکته مهم در خصوص start up visa وجود دارد، اولین موضوع تکراری نبودن ایده است، ایده هایی که تکراری نیستند باید بتوانند به صورت دقیق و جدی بررسی شوند، در واقع ایده هایی که دارای سهم اقتصادی وسیعی هستند اغلب از نظر دولت کانادا بررسی می شوند. نکته دوم اینکه زمان اجرای ایده چقدر است و چقدر نیاز به بازبینی دارد، ابزارهایی که در این راستا استفاده می شود بسیار مهم است و بهتر است که نوع ابزار با شرایط روز دولت کانادا سنجیده شود. تخصص در اجرای ایده استارت آپ بسیار مهم است و نبود تخصص کار را دشوار خواهد کرد.

شرایط مورد نیاز برای انکوباتورهای کسب و کار

در صورتی که مسیر سوم برای ورود به دنیای استارت آپ کانادا انتخاب شود در ابتدا نیاز است یک سری شرایط رعایت شود. مثلاً ایده بیزینسی باید مناسب باشد، در این زمینه رزومه کاری و تحصیلی نیاز است و اینطور که مشخص است دولت کانادا حداقل مدرک مورد نظر در این شرایط را لیسانس اعلام کرده است.
مورد دیگر بررسی وضعیت زبان خارجه است که موضوعی پر اهمیت محسوب می شود. شخص می بایست حداقل مدرک زبان CLB5 را دارا باشد. وضعیت سنی برای این گروه از استارت آپ کمتر از 55 سال اعلام شده است.
سرمایه ای که برای این بخش نیاز است بر اساس هزینه آماده سازی پروژه و همینطور شرکت در دوره های مختلف است که از 140 هزار دلار کانادا آغاز شده و گاه تا 160 هزار دلار دنبال می شود. این رقم به ازای یک شخص دنبال می شود. در صورتی که طرح استارت آپ مورد تایید قرار بگیرد، احتمال کاهش این رقم زیاد خواهد بود. از سوی دیگر نیاز است که متقاضی برای شرکت در پروژه قصد جدی داشته باشد تا مسیر های سرمایه گذاری برای وی به طور کامل مشخص شود.

مراحل اقدام از طریق استارت آپ

مراحلی که برای آغاز استارت آپ نیاز است باید به دقت و به ترتیب دنبال شود:

مرحله اول شامل ارزیابی اولیه است. به طوری که نیاز است شرایط لازم برای هر متقاضی بررسی شود و قرارداد رسمی شکل بگیرد. دقت کنید که قرارداد بر اساس فرمت شورای قانونگذاری در کانادا به ثبت می رسد. در این مرحله می بایست اطلاعات و مدارک لازم نیز آماده سازی شود و آماده سازی این مدارک موضوع پر اهمیتی است.

مرحله دوم ارائه یک سری اطلاعات در راستای مشاور بیزینس است نیاز است که با انکوباتورهای بزرگ مذاکره در راستای یک ایده خاص صورت بگیرد.

نیازمندی های تعیین شده توسط انکوباتورها می بایست مشخص شود.
نیاز است که متقاضی برای پرزنت کردن ایده آماده باشد و گاه می بایست در مصاحبه شرکت نماید و یا دوره های احتمالی را دنبال کند.
از سوی دیگر نیاز است که تاییدیه حمایت انکوباتور نیز در نظر گرفته شود.
مرحله سوم در خصوص اقامت دائم است، در این مرحله پرونده ها به سازمان مهاجرت فدرال ارسال می شود، مدارک تکمیلی تهیه می شود و درخواست های احتمالی نیز بررسی می شود.
مشخص است که می بایست اقدامات لازم برای ورک پرمیت موقت در حضور و فعالیت های تجاری کانادا دنبال شود. زمانی که پرونده اقامت دائم بررسی شود می توان شانس بالاتری بررسی شود. سپس ویزای اقامت دائم دریافت می شود و شرایط برای ورود به کانادا و شروع استارت آپ فراهم می شود.

حمایت موسسات در استارت آپ ویزا

در صورتی که افراد قصد دارند از طریق برنامه استارت آپ وارد کانادا شوند نیاز است که حتماً تاییدیه حمایت از یکی از موسسات مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا را دریافت نمایند. این موسسات به طور کلی گروه های تجاری هستند که برای سرمایه گذاری فعالیت می کنند و قصد حمایت از ایده های بزرگ را دارند. دقت شود که سازمان ها خود ایده مورد تایید را انتخاب می کنند و البته که فرایند انتخاب برای هر سازمان با سازمان دیگر فرق می کند. از یاد نبرید که استارت آپ ویزا روشی بسیار عالی برای کسانی است که ایده های خوب دارند. متقاضی ایده خود را به صورت حضوری ارائه می دهد، از وی یک سری سوالات پرسیده می شود و کار می بایست در قالب یک بیزینس پلن کامل مورد بررسی قرار بگیرد.
صاحبان ایده نیاز به تیم متخصص دارند تا ایده خود را به وضعیت اجرا در آورند، این موضوع اهمیت زیادی دارد و فرصتی بی نظیر است که افراد بتوانند از طریق آن به رتبه بهتری دست یابند و شرایط استارت آپی را دنبال کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

روش مهاجرتی سرمایه گذاری به منظور توسعه اشتغال زایی در کانادا و جذب متقاضیانی ست که دارای تجربه تجاری، بیزینسی و یا توان مدیریتی هستند. این روش مهاجرتی از سوی دولت کانادا تضمین شده است و مبلغ سرمایه گذاری شده بعد از ۵ سال بدون سود، بازپرداخت می شود.

اگر ارزش دارایی شما بالغ بر 2,000,000 دلار کاناداست، ممکن است برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری واجد شرایط باشید. برای این منظور دو برنامه سرمایه گذاری در مقابل شما قرار دارد که ما با توجه به شرایط شما یکی از آنها را پیشنهاد خواهیم کرد:

 • برنامه سرمایه گذاری دولت فدرال (Federal Investors Program) این برنامه در حال حاضر متقاضی نمی پذیرد.
 • برنامه سرمایه گذاری استان کبک (Quebec Investors Program)

مهاجرت به کانادا از روش سرمایه گذاری (استان کبک)

یکی از سریع­ و مطمئن ترین روش های تجاری ممکن برای دریافت اقامت دائم کانادا، روش سرمایه گذاری استان کبک است. افرادی که شرایط زیر را داشته باشند ممکن است بتوانند در این برنامه اقدام نمایند:

 • دارای دارایی به ارزش حداقل 2 میلیون دلار کانادا (این دارایی می تواند مجموع دارایی فرد و همسر وی باشد)
 • سابقه مدیریت به مدت حداقل 2 سال در 5 سال قبل از اقدام

اگر ارزش دارایی شما بالغ بر 2,000,000 دلار کاناداست، ممکن است برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری واجد شرایط باشید. برای این منظور دو برنامه سرمایه گذاری در مقابل شما قرار دارد که ما با توجه به شرایط شما یکی از آنها را پیشنهاد خواهیم کرد:

 • برنامه سرمایه گذاری دولت فدرال (Federal Investors Program) این برنامه در حال حاضر متقاضی نمی پذیرد.
 • برنامه سرمایه گذاری استان کبک (Quebec Investors Program)

تجربه مدیریت در این برنامه به معنی آن است که متقاضی به طور تمام وقت مسئولیت ها و وظایف مربوط به برنامه ریزی، مدیریت و کنترل مواد اولیه، منابع مالی و انسانی آن بیزنس را به عهده داشته است. به عهده داشتن این مسئولیتها به عنوان کارآموز، کارورز و یا آموزش های تخصصی مرتبط با دریافت درجه تحصیلی، سابقه مدیریت قابل قبول محسوب نمی شود. با توجه به این تعریف طیف وسیعی از مدیران و صاحبان صنایع و حتی مدیران میانی شرکتها در این برنامه امکان اقدام دارند ولی نکته مهم این است که این برنامه تنها برنامه تجاری ممکن برای بسیاری از مشاغل حرفه ای مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، وکالت، سردفتری اسناد رسمی و …. است و این دسته از افراد روش مناسب قابل اتکای دیگری برایشان دست کم در شرایط فعلی وجود ندارد.

شرایط متقاضی نظیر سن، تحصیلات، تجربه، زبان و قابلیت سازگاری در تصمیم گیری مورد توجه قرار خواهند گرفت اما متقاضیان برای دریافت اقامت دایم از این راه الزامی به دانستن زبان انگلیسی یا فرانسه نخواهند داشت.

نکته بسیار مهم این است که مهاجر سرمایه گذار کبک پس از دریافت اقامت دایم و ورود به کبک، الزامی به زندگی، کار و یا راه اندازی تجارت در این استان ندارد یا به عبارتی منع قانونی برای زندگی در دیگر نقاط کانادا ندارد. علاوه بر این ها، متقاضی، اقامت دایم غیر مشروط برای خود، همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال (ملاک سن زمان ثبت پرونده در کبک خواهد بود) دریافت خواهد کرد.

متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کبک بایستی مبلغ یک میلیون و دویست هزار کانادا را به نفع دولت کبک در یکی از موسسات شناخته شده کانادایی سرمایه گذاری نماید و پس از پنج سال اصل مبلغ بدون سود (سرمایه گذاری انفعالی) به وی بازگردانده می شود. گفتنی است امکان دریافت تسهیلات مالی به جای انجام سرمایه گذاری انفعالی وجود دارد که مبلغ آن به زودی اعلام می شود.

برنامه مهاجرت کانادا از روش سرمایه گذاری کبک، به این منظور طراحی شده است که سرمایه گذارانِ واجد شرایط مهاجرت، فرصت دریافت ویزای اقامت دائم را با سرمایه گذاری انفعالی (سپرده بدون دریافت سود برای ۵ سال) به مبلغ «یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا» از طریق موسسه های مالی مورد تایید اداره مهاجرت کبک، داشته باشند. این موسسات می توانند در عین حال از طرف متقاضی با دریافت کارمزد و سود بانکی تعهد سپرده گذاری را از سوی متقاضی انجام دهند.

سال گذشته از ظرفیت ۱۹۰۰ درخواست، تعداد ۱۳۳۰ پرونده برای چین و کشورهای حوزه چین در نظر گرفته شده بود و ۵۷۰ پرونده از دیگر کشورها، البته این به معنی آن نیست که چین ظرفیت معین دارد. بر اساس قانون هیچ کشوری نمی تواند بیش از ۱۳۳۰ پرونده ثبت کند و چون معمولا برادران چینی در این زمینه مشتاق ترند و تعدادشان زیاد است، محدودیت برای آنها عملی می شود. اما در سال 2019 از مجموع ظرفیت 1900 پرونده، 1235 پرونده برای چین و کشورهای حوزه چین در نظر گرفته می شود و 665 پرونده از دیگر کشورها پذیرش خواهد شد.

مهاجرت به کبک از روش سرمایه گذاری در یک نگاه

نکات مهم برنامه
حداقل دارایی
 دارایی خالص به ارزش حداقل دو میلیون دلار کانادا- به تنهایی یا با شریک زندگی.

دارایی ها شامل ملک با سند قطعی، حساب بانکی، صندوق بازنشستگی، بورس و سهام می شود.

سابقه مدیریتی  متقاضی باید حداقل دوسال سابقه مدیریت تمام وقت در پنج سال گذشته داشته باشد و حداقل دو کارمند تمام وقت در سهم مدیریت خود داشته باشد.
سرمایه گذاری انفعالی بدون خطر سرمایه گذاری به مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا که دولت کبک آن را ضمانت کرده است و بعد از ۵ سال کامل، به شخص برگردانده می شود یا   پرداخت مبلغ معین به جای آن.
همراهی اعضای خانواده تمام اعضای درجه یک خانواده متقاضی (همسر و فرزندان وابسته) در این پرونده، شامل خواهند شد و از وضعیت مشابه متقاضی، برخوردار خواهند بود.
تجربه تجارت و/ یا مدیریت حداقل دو سال سابقه مدیریت (برنامه ریزی، نظارت و اداره منابع مالی و انسانی) را در طول پنج سال قبل از ارسال پرونده داشته باشد.
مزایای اقامت دائم از همه حقوق شهروندی کانادا به جز حق رای برخوردار می شوند.
توجه: متقاضیانی که سطح فرانسه آنها، “متوسط بالا(B2)“ باشد، در هر زمان بدون محدودیت ظرفیت یا زمانی می توانند پرونده خود را ثبت کنند. به علاوه، درخواست های آنها، در اولویت رسیدگی قرار خواهد گرفت.

مراحل اقدام برای این برنامه

 • عقد قرارداد با گروه اباصلتیان و همزمان امضای قرارداد با موسسه مالی واسط برای سرمایه گذاری
 • دریافت وقت مصاحبه با مدیر گروه اباصلتیان برای مصاحبه اولیه
 • دریافت فهرست مدارک مورد نیاز با توجه به وضعیت متقاضی از گروه اباصلتیان
 • معرفی به حسابرس و ارزیاب املاک در صورت نیاز
 • دریافت و کنترل مدارک از سوی دفتر اباصلتیان
 • ارسال مدارک به دفتر اباصلتیان در مونترآل

مرحله فدرال

تهیه مدارک توسط متقاضی و آماده سازی پرونده برای مرحله فدرال و ارسال آن به دولت فدرال

 • دریافت فایل نامبر
 • دریافت مدیکال
 • دریافت نامه ارسال پاسپورت

مرحله کبک

 • آماده سازی پرونده بر اساس اطلاعات و مدارک دریافتی
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک
 • فرستادن مدارک به اداره مهاجرت کبک
 • دریافت فایل نامبر کبک
 • دریافت نامه به روز رسانی مدارک از اداره مهاجرت کبک در صورت نقص مدارک
 • دعوت به مصاحبه در استانبول یا مونترآل
 • انجام مصاحبه
 • نامه واریز وجه سرمایه گذاری ظرف ۱۱۰ روز
 • پرداخت مبلغ سرمایه گذاری
 • دریافت CSQ

خرید بیزینس و دریافت ویزای کار تجاری

مدتی است که این امکان را فراهم آورده ایم که علاقمندان به خرید بیزینس در کانادا، با خرید 100% یا حداقل 51% سهام یک بیزینس، واجدشرایط اقدام برای دریافت ویزای کار شوند.

لازم به ذکر است که صاحب بیزینسی که اجازه کار از دولت کانادا گرفته است بواسطه تجربه کاری خود نمی تواند درخواست اقامت دائم از طریق برنامه های تجربه کانادایی یا کبکی را بدهد.

توضیحات بیشتر

بیزنس

بیزنس می تواند یک شرکت یا یک کسب و کار مانند یک مغازه و یا رستوران باشد. لزوماً محل شرکت یا کسب متعلق به آن نیست و می تواند اجاره ای باشد هر چند در موارد نادری ملک محل بیزنس نیز در آن گنجانده شده و با بیزنس به فروش می رود. آنچه شما برایش پرداخت می کنید اگر ملکی در کار نباشد در حقیقت نام، مجوز، سابقه، مشتریان و….. آن کسب و کار یا شرکت است.

چه کسی می تواند در کانادا بیزینسی را خریداری نماید

هر کسی می تواند در کانادا بیزنس بخرد و هیچ محدودیتی از جهت مالکیت بیزنس نیست ولی این به این معنی نیست که هر خریدار بیزنسی می تواند ویزای کار بگیرد

شرایط مورد نیاز متقاضی

 

 1.  داشتن توان مدیریت بیزنس شامل ترکیبی از سابقه و تحصیلات و نیز دانش زبان کافی.
 2. داشتن قصد اداره بیزنس: متقاضی باید خود بیزنس را اداره کند و به عنوان مدیر اجازه کار می گیرد و نمی تواند آن را به دیگری بسپارد.
مشخصات و شرایط یک بیزینس مناسب
 1. بیزنس فعال باشد. صرف ثبت یک شرکت و انتقال آن به دیگری خرید بیزنس نیست
 2. دست کم کنترل ۵۱ درصد را در اختیار داشته باشید. اگر سهامدار زیر ۵۰ درصد باشید، عملا قدرت تصمیم گیری در شرکت در اختیار شما نیست.
 3. بیزنس برای جامعه کانادایی منافع اقتصادی، فرهنگی و یا اجتماعی داشته باشد که البته این ها مفاهیم پیچیده ای است و قانع کردن افسر در این زمینه مهارت ویژه می طلبد.
 4. آن بیزنس با توجه به سوابق و دانش خریدار آن در عمل شدنی و واقعی باشد به این معنی که افسر مهاجرت هنگام صدور ویزا به سابقه و توانایی های متقاضی در اداره آن بیزنس نگاه ویژه دارد و صرف خرید بیزنس با منافع بسیار برای جامعه کانادایی او را برای صدور ویزا قانع نمی کند.

به طور کلی اگر امکان دریافت اقامت از روش های دیگر مانند برنامه های نیروی متخصص یا سرمایه گذاری که مستقیم منجر به دریافت ویزای اقامت دائم می شود را دارید، قطعا روش خرید بیزینس و ویزای کار برای شما مناسب نیست. اگر شرایط اقدام در برنامه های مهاجرتی را ندارید و توان و اشتیاق اداره بیزینس در کانادا را دارید، آنگاه شاید این روش برای شما مناسب باشد.

در صورت نیاز به مشاوره فرم زیر را تکمیل کنید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن مورد نظر