+98 - 9392939108

مطالعات غرقه سازی

ابزار کامل برای استخدام، آموزش و حفظ استعدادها

آیا می دانید غرقه سازی به چه معنا است؟ اگر بخواهیم ساده بگوییم به معنای رویکرد جامعی است برای اطمینان از اینکه هر کارمندی که به سازمان می پیوندد کاملا غرق فرهنگ و سیستم های عملیاتی آن نهاد می شود. غرقه سازی یکی از مهمترین اولویت های سازمان است چرا که تضمین می کند کارکنان آموزش کامل دیده اند و عملکرد های شغلی را درک کرده اند. بدون تردید آنان که نقش خود را در سازمان درک نمی کنند فاقد توانایی برای عضویت سازنده در گروه خواهند بود.

  • اثربخشی برنامه غرقه سازی کارمندان جدید را ارزیابی کنید.

آیا برنامه های غرقه سازی اثر بخشی دارد؟ چطور می تواند بهتر عمل کند؟ آیا مباحث زیربنایی باید تصحیح شود؟ آیا مشکلی وجود دارد که بررسی غرقه سازی می تواند آن را حل کند؟

  • عناصر کلیدی که باید وارد برنامه سازی غرقه سازی کارمندان شوند را مشخص کنید.

هیچ دو سازمانی مانند مثل هم نیستند. ما به شما کمک می کنیم تا در مورد غرقه سازی کارکنان سازمان خود، پژوهشی تدوین کنید که به سئوالاتتان درخصوص موفقیت سازمان پاسخگو باشد و کمک می کنیم جوی ایجاد کنید که در آن کارکنان جدید احساس پذیرفته شدن، مورد استقبال قرار گرفتن و راحتی کنند.

  • چالش ها و مباحثی که کارمندان جدید با آن روبرو هستند را تعیین کنید.

همه ی ما دوست داریم سازمان مان برای کارکنان، اطلاعات و ابزار لازم برای موفقیت را آماده کرده باشد. به کمک ما، شما با اطمینان خواهید دانست که پیامد و بازخوردی که دریافت می کنید حدسی نبوده بلکه مبتنی است بر پژوهش دقیق و درست که هدفش کمک به شما برای اخذ تصمیمات موثر و کارآمد خواهد بود.

  • بفهمید کارمندان جدیدتان از تجربه استخدامی جدید چه درکی دارند.

کارکنان جدید از منظری کاملا متفاوت با کارکنان قبلی به کسب و  کار شما نگاه می کنند. همه چیز برایشان نو و تازه است و توانایی همانند سازی تجربیات خود را، در شرکت شما دارند.

  • کشف کنید که چرا کارمندان جدید به سازمان شما چه جذب شده اند؟

قبل از آنکه کارکنان جدید برای روز اول کاری وارد ساختمان شما شوند در مورد کسب و کار، فرهنگ و سایر ویژگی های کارکنان قدیمی از طریق رسانه های اجتماعی کسب اطلاعات کرده اند. هرچه فرهنگ حاکم با ثبات تر باشد کسب و کار شما مطلوب تر بوده و این کمک می کند که بتوانید پیشرفت های مد نظر خود را راحت تر طی کند.

  • هرچه زودتر بهره‌وری تازه واردها را بیشتر کنید.

کارمندان جدید انتظار دارند از همان روز اول محیط کار آماده باشد و اطلاعات لازم برای کار اثر بخش به آن ها داده شده باشد. با اطلاعاتی که از طریق فرایند بررسی غرقه سازی به آن ها داده می شود کمک می کنید به محض آن که پا در محل کار می گذارند همه چیز برای شروع و موفقیت آنان آماده باشد و اثر بخشی عملیاتی داشته باشند.

  • دلایل ترک کار کارمندان در سال اول استخدام را بررسی کنید.

ترک کار بخشی از هر کسب و کاری است. در صورت ازدست دادن تعداد زیادی از کارکنان شما چیزی بزرگ را از دست می دهید. با کمک ما کسب و کار شما سریع و دقیق مشکلات را به حداقل می رساند.

  • فرایند استخدام را ارتقا دهید. کاری کنید که کسب و کارتان رادار جذب بهترین استعداد ها باشد.

انجام این کار منجر به کاهش هزینه های استخدام شده و امکان نگهداری کارکنان مستعد را آسان ترمی کند.

  • از کارمندان جدید تعهد طولانی‌مدت بگیرید.

کارکنان راضی سخت کوش تر و با وفاترند و کمتر دنبال دردسر می گردند. در یک کلمه می توان گفت که آن ها غرق سازمان می شوند. پژوهش غرقه سازی کارآمد موفقیت شما را برجسته کرده و به شما این امکان را می دهد که این گونه تلاش ها را در تمام شرکت الگو سازی کنید.

  • در طول زمان موفقیت برنامه غرقه سازی کارمندان را ارزیابی کنید.

با زمان بندی مناسب برای سنجش فرایند آموزش نیروهای جدید اقدام می کنیم. اندازه گیری و ایجاد تغییرات اصلاحی در طول زمان موجب فرهنگ سازمانی یکپارچه شده و کمک می کند تا نیروهای بسیار مستعد خود را حفظ کنید.

استخدام یکی از مهم ترین و پرهزینه ترین کارهای هر شرکت است. آن هایی که این فرایند را درست انجام می دهند با کاهش هزینه های خود باعث رشک همکاران خود خواهند شد.

با اعتماد به ما ارزیابی فرایند غرقه سازی شرکت خود را از حدسی بودن خارج کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اجرای این طرح در سازمان خود، فرم مربوطه را از قسمت پائین وب سایت (دانلود فرم ها، فرم مطالعات منابع انسانی) دانلود و تکمیل کرده و برای ما ایمیل کنید. هماهنگی های بعدی صورت خواهد پذیرفت.

شروع همکاری با گروه ما، کاری بیش از عقد قرارداد انجام یک پژوهش است. در واقع یک شریک علمی ارزشمند و توانا برای سلامت و موفقیت سازمان خود به دست می آورید.

مطالعات مرتبط