+98 - 9392939108

مطالعات رضایت کارکنان

کارکنانی که کار خود را دوست دارند در کارشان باقی می مانند.

رضایت کارکنان نشان دهنده سطح رضایتی است که فرد نسبت به شغل خود دارد. رضایت کارکنان چهره ای از استخدام است که بندرت مورد آزمون قرار گرفته است. برای هر سازمان یا کسب و کاری،  نظارت و درک سطح رضایت ضرورت دارد چرا که رضایت کارکنان بر اجرای رضایت آمیز شغلشان تاثیر دارد،  بر این که چقدر در سازمان باقی می مانند تاثیر دارد و مهم تر از همه این که بر فرهنگ جمعی کارکنان نیز موثر است. به این ترتیب درک ارزش و اهمیت رضایت کارکنان با توجه به تاثیرش بر موفقیت کسب و کار روشن گردید.

مطالعات ما اطلاعات مهمی در زمینه رضایت عاطفی و شناختی کارکنان جمع آور ی می کند. سپس ما با استفاده از تحلیل های منحصر بفرد  علل اصلی رضایت یا نارضایتی کارمندان سازمان شما را کشف می کنیم.

مطالعات ما همچنین در بردارنده فرایند هایی است که گام های روشنی برای توسعه ی علت های ریشه ای طرح می کند.

 مطالعات ما در این زمینه کمک می کند که سازمان ها:

  • سطح رضایت کارکنان از سازمان را درک کنید.

غالبا سطح رضایت در کسب و کارها اغلب به فراموشی سپرده می شود تا اینکه عملکرد مالی سازمان به خطر بیفتد. متاسفانه تا زمانی که خطر بروز و ظهور پیدا نکند کاری انجام نمی شود در حالیکه یک اصلاح ساده ممکن از از هزینه های زیادی جلوگیری کند.

  • منافع کارکنان را بررسی کنند.

احتمالا شرکت شما خوب کار می کند ، اماآیا تغییراتی وجود دارد که با هزینه کم یا بدون هزینه انجام شود ولی خوشایندی کارکنان را همراه داشته باشد؟ بررسی رضایت کارکنان این سئوالات را به شما جواب می دهد.

  • شبکه کاری را گسترش دهند.

هیچ سازمانی با نگهداشت کارمندان در انزوا موفق نخواهد بود.افراد در گروه بهتر عمل کرده و برای این کار باید اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. بررسی های ما کمک می کنند مطمئن شوید که گروههای کاری شما بیشترین عملکرد را دارند

  • رضایت و بهره وری را ارتقا دهند.

پرسشنامه های رضایت کارمندان ابزاری عالی برای تعیین این مسئله است که کارکنان چطور  به کارشان و سازمان بطور کل می نگرند.آیا کارمندان ابزارهای لازم برای کار را در اختیار دارند؟ محیطی که باعث برانگیختن سطح بالای عملکرد می شود؟ این سئوالات و سئوالات بیشمار دیگری را می توان از طریق پژوهش پاسخ داد.

  • تعهدات درازمدت کارکنان را ارزیابی کنند.

یکی از بزرگترین هزینه های راه اندازی هر سازمان یا کسب و کاری،  نداشتن کارکنان ارزشمند است. بسیاری از کارکنان دانش سازمانی را به سازمان های رقیب انتقال می دهند.ترک کا کارکنان انحرافی بزرگ در کار شما ایجاد می کند.کنترل این هزینه مخفی اولویت هر سازمان موفقی است.

  • نیاز طرح های موفقیت آمیز را مشخص کنند.

رهبران اینده شما چه کسانی هستند؟آیا مهارت ها و تجربیات مورد نیاز برای موفقیت ایشان را در اختیارشان گذاشته اید؟ از طریق پژوهش رضایت کارمندان می توان رویکردی حرفه ای و جامع نسبت به برنامه جانشینی اتخاذ کرد.

  • زندگی کاری همه ی کارکنان را توسعه دهند.

کارکنان راضی بیشتر کار می کنندو کارشان را بصورت اثربخش تری انجام می دهند.آن ها بین زندگی کاری و شخصی خود توازن ایجاد می کنند. آن ها به پیشگامان، همکاران ،ناظران و مدیران بالایی خود اعتماد می کنند. آن ها دنبال برگشتن سرکارند و از انجام کار انفرادی و گروهی لذت می برند.آیا کارمندان شما چنین ویژگی هایی را از خود بروز می دهند؟اطلاعات کلید قفل پتانسیل کامل کارکنان شماست.

  • کارکنان شادتر و راضی تر را حفظ کنید.

نیاز ی به اثبات ندارد که کارکنان شاد راضی برای کسب و کار شما مهمند.به شرکت های سطح بالا نگاهی بیندازید. آنها برخود واجب می دانند که فرهنگی ایجاد کنندکه در آن کارمندان رضایت بیشتری داشته باشند.آیا شما هم این کار را انجام می دهید؟

ما اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم که تاثیر مثبتی بر کار شما دارد. اطلاعاتی که می توانید به آن اعتماد کنید و به شما اجازه اتخاذ تصمیماتی را می دهد که برای همگان قابل قبول است.

شروع همکاری با گروه ما در مطالعات رضایت کارکنان ، کاری بیش از عقد قرارداد انجام یک پژوهش است. مطمئنیم که شریکی ارزشمند و توانا برای پژوهش مورد نیاز خود خواهید یافت که انتظارات شما را برآورده می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اجرای این طرح در سازمان خود، فرم مربوطه را از قسمت پائین وب سایت (دانلود فرم ها، فرم مطالعات منابع انسانی) دانلود و تکمیل کرده و برای ما ایمیل کنید. هماهنگی های بعدی صورت خواهد پذیرفت.

مطالعات مرتبط