+98 - 9392939108

مطالعات تعامل کارکنان

تعامل کارکنان اشاره دارد به حدی که در آن کارکنان خود را متعهد به سازمان می‌دانند.

مطالعات ما در خصوص تعهد کارکنان به بررسی یکی از مهمترین پویش های موجود در سازمان می پردازد:  تعهد کارکنان در برابر اهداف سازمان. علاوه بر آن پژوهش های ما روابط علی بین تعهد سازمانی و بهره وری را بررسی راه حل هایی برای ان ارائه می دهد.

تعامل کارکنان تاثیری مهم در هر سازمان دارد. عمق، میزان و جهت کلی این تأثیر بستگی دارد به اینکه سازمان ها چه طور حوزه های مربوط به رفتار کارکنان شامل موارد زیر را نظارت و مدیریت می‌کنند:

  • بهره‌وری:

این مسئله از مواردی است که در مورد آن مطالب بسیاری گفته شده. بسیاری از مدیران در مورد این واقعیت که هنگامی که تعهد کارکنان از بین می رود بر  بهره وری در خط تولید اثر منفی می گذارد بینش خود را از دست می دهند. به وفور گزارش می شود که نیروهای انسانی بی تعهد میلیون ها دلار هرساله به صورت کاهش بهره وری به سازمان ها زیان وارد می کنند.

  • اخلاق:

دیدگاه کارمندان نسبت به سازمان بسیار مهم است.آیا به کار مشتاقند؟ آیا از کارشان خوشحالند؟ آیا همکارانشان باعث افزایش ارزش و معنا در تعاملاتشان می شوند؟ همه ی این عوامل هر روزه رخ داده و تاثیر مثبت یا منفی روی کارکنان می گذارند بنا براین باید مورد بررسی قرار گیرند.

  • ترک کار:

اگر سازمان شما به کریدور ورود و خروج نیروهای جدید و قدیم شود و ترک کار در آن زیاد باشد دچار مشکل خواهید شد. بکارگیری و حفظ نیروهای جدید هزینه بر است. همچنین از دست دادن نیروها به معنای قرار گرفتن دانش و اطلاعات شما بدست رقباست. هرچه زودتر دست ها را بالا زده و به آمارگیری تعهد کارکنانتان بپردازید زودتر خواهید فهمید که کجای کار می لنگد و نیاز به تغییر دارد.

  • غیبت زیاد:

در هر شرکت تولیدی روزهای از دست رفته یکی از مهم ترین عوامل کاهش بهره وری است. هرچه روزهای دور بودن کارکنان از محل کار بیشتر باشد اثر بخشی آن ها بیشتر دچار کاهش می شود. همچنین بهره وری کارمندانی که روزهای زیادی سرکار نیستند بشدت کاهش می یابد.

  • فروش:

هنگامی که فروش تنزل می کند همه دنبال کشف پاسخند. احتمالا نوک پیکان اتهام به طرف مدیران خواهد بود. اینجاست که یک سئوال مهم پیش می آید: آیا تعهد کارمندان مهم نبوده است؟

  • رضایت و وفاداری مشتری:

هرچه مشتریان شما وفادارتر و راضی تر باشندهزینه کمتری برای جذب مشتریان جدید خواهید داشت. تعهد سازمانی نقشی بی بدیل در جذب و حفظ مشتریان دارد.

  • عملکرد مالی:

اگر بگوئیم که پژوهش های ما در خصوص تعهد سازمانی باعث رشد در خط تولید شما خواهد شد، توجهتان جلب می شود؟ ما این کار را می توانیم انجام دهیم. بررسی های ما براساس پژوهش درست و دقیق نتایجی تولید خواهند کرد که قابل اعتمادند. و این اطلاعاتی است که کسب و کار شما برای کاهش سطح تعهد کارکنان بدان نیازمند است تا از ضربه خوردن به عملکرد سازمان جلوگیری بعمل آید.

پژوهشهای جامع ما ابعاد چندگانه مهمی را شامل می شود که تعهد سازمانی را درک و آنالیز می کند که شامل عناصر موثر شناختی تعهد می شود. ارزیابی تعامل کارکنان سازمان خود را، از حدسی بودن خارج کنید.

شروع همکاری با گروه ما در ارزیابی تعامل کارکنان، کاری بیش از عقد قرارداد انجام یک پژوهش است. در واقع یک شریک علمی ارزشمند و توانا برای سلامت و موفقیت سازمان خود به دست می آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اجرای این طرح در سازمان خود، فرم مربوطه را از قسمت پائین وب سایت (دانلود فرم ها، فرم مطالعات منابع انسانی) دانلود و تکمیل کرده و برای ما ایمیل کنید. هماهنگی های بعدی صورت خواهد پذیرفت.

مطالعات مرتبط