+98 - 9392939108

مطالعات ترک سازمانی

ترک کار کارکنان خود را بصورتی باورنکردنی کاهش دهید

مصاحبه و بررسی بیرونی ترک سازمانی با کارمندان هنگامی انجام می شود که فردی سازمان را ترک می کند. کارمندان منفک شده از سازمان منبع اطلاعاتی بسیار ارزشمند نسبت به افزایش سطح آگاهی در خصوص فرصت های موجود، سوء عملکرد سازمان و بویژه ادراک ها و نگرش ها نسبت به شرکت و رقبای شرکت به حساب می آیند. اطلاعات بدست آمده از این طریق برای عملکرد آینده سازمان همچون راهنما عمل می کند و باعث می شود سازمان تصمیماتی اتخاذ کند که توانایی حفظ و بالابردن حاشیه رقابت را ممکن سازد.

پژوهش های ما در این مورد بینش بی نظیری درباره سازمان از کارکنانی که تصمیم به ترک آن گرفته اند فراهم می کند. هنگامی که افراد داوطلبانه می روند این تکرار نشان از این است که در جایی دیگر فرصتی بهتر و مطلوب تر یافته اند.این که متوجه شویم چه چیزی این فرصت جدید را مطلوب تر نموده برای درک ضعف های سازمان بسیار مهم و حیاتی است. کجای کار سازمان ما مشکل دارد که فرصت را محدود کرده است.شاید فرصت های رشد عمودی وجود دارد امافرصت های رشد افقی نادیده گرفته شده است.شاید هم مسائل دیگری نقش دارند مثل سوءمدیریت یا عملکرد نامناسب سازمانی؟

اگر سازمانی دچار مدیریت نادرست است کارکنان بخاطر امنیت شغلی حرفی از آن نمی زنند و این به معنی سوء عملکرد سازمان خواهد بود.و نتیجه آن، کارکنان بی تعهد،مشتریان ناراضی،شکایات کارکنان، افت درآمد و حتی ورشکستگی خواهد بود. این نوع بررسی ها، حیطه های سوء مدیریت سازمان را پیدا خواهد کرد و پژوهش های ما منجر به حذف ریشه های عمده ترک کار خواهد شد. کلیپ زیر را ببینید :

 

وقتی یکی از کارکنان سازمان را ترک می کند 150 درصد حقوق سالانه ی خود برای سازمان هزینه ایجاد می کند که شامل هزینه های زیر است:

  • تبلیغات:

هزینه تبلیغ برای گرفتن کارمند جدید مهم است.اگر کارمندان بالقوه مهارت های یکسانی برخوردار باشند این بمعنای هزینه بیشتر و بیشتر خواهد بود. برای اطمینان از استخدام بهترین افراد اغلب نیاز به صرف هزینه زیاد خواهد بود.بنابراین نیاز به تکرار تبلیغات خواهد بود.

  • به کارگیری و استخدام:

هزینه بکارگیری و استخدام از بیرون می تواند بسیار زیاد باشد کارمندان درون شرکت نیز احتمالا با ظرفیت خود کار می کنند.اگر نیاز به یک تخصص خاص در یک منطقه زیاد باشد احتمالا نامزدهای این شغل کم هستند. بنابراین باید از راههای دورتر استخدام کرد که این خود منجر به افزایش هزینه خواهد بود. این امر با جایابی مجدد کارمندان باعث افزایش بیشتر هزینه ها می شود.

  • آموزش و جایابی:

هزینه های جابجایی تنها یک طرف معادله است.آموزش کارکنان جدید وقت گیر بوده و نیازمند وقت گذاشتن است. حتی با جایابی صحیح کارمند جدید بلافاصله کار شروع نمی شود. حتی درصورت آموزش سریع نیز نمی توان انتظار داشت کارمند جدید با جو سازمانی و مدیریتی سریعا آشنا شود.

  • کاهش بهره وری:

سازمان با ترک کار افراد دچار نقصان می شود چراکه بار کارهای مانده باید بردوش کارمندان موجود قرار می گیرد. اگرچه این کار در مدتی کوتاه قابل قبول است اما در دراز مدت جواب عکس می دهد و موجب کاهش اخلاق حرفه ای و معیارهای کیفی می شود. اگر مشکلات زیربنایی موجب ترک کار کارکنان شده باشد شرایط کار پتانسیل بد بودن را همیشه به دنبال خواهند داشت.

  • مباحث رضایت مشتری:

متاسفانه ترک کار مکررا موجب نارضایتی کارمندان می شود.رابطه دائم کارمندان و مشتریان مسئله مهمی است چرا که کارمندان نماد شرکت هستند و همچنین از حساب ها، نیاز ها و ترجیحات مشتریان خبر دارند.بنابراین ازدست دادن کارمندان به معنای از دست دادن مشتریان خواهد بود.ضمن ان که وقتی کارمندی سازمان را ترک می کند، تجربیات و دانش ضمنی بسیاری با خود می برد که به آسانی قابل آموزش به نیروهای جدید نیست. به عنوان نمونه، فهم تطابق با استراتژی های سازمانی برای برخورد با طیف وسیعی از مسئولیت ها چیزی نیست که با نوشتن و کد بندی کردن یاد داد اما عدم یادگیری آن به معنای کاهش بقای سازمان و رضایت مشتری خواهد بود.

  • کاهش در فروش:

از آنجا که کارمندان جدید اکثرا با محصول و خدمات ارائه شده آشنا نیستند، بنابراین نمی توانند بخاطر عدم اطمینان خود به محصولات یا خدمات، به مشتری اطمینان، راه حل یا پیشنهاد ارایه دهند. این باعث کاهش سطح اعتماد در کار شده و نرخ بازگشت مشتریان را کاهش می دهد. همچنین جدیدالورودها فرصت های فروش بیشتر را درک نمی کنند و باعث کاهش درآمد می شوند.

  • ترک کار زیاد می تواند مسائل مالی زیادی ایجاد کند.

درک ریشه ترک سازمانی بصورت خارق العاده ای سودمند بوده و برای سلامت سازمان مفید خواهد بود. بررسی کارمندان بیرون رفته به شما نشان می دهد که این امر عادی است یا نشانه بروز یک مشکل بزرگ. با درک ریشه های ترک کار سازمان می تواند از خروج بیشتر استعداد ها جلوگیری کرده و شکلات موجود را رفع نماید.

  • ترک کار زیاد نشان دهنده یک بیماری سازمانی می باشد.

مصاحبه و جمع آوری اطلاعات با کارمندان بیرونی راه اخذ اطلاعات بسیار ارزشمند، خام و صادقانه ای است که امکان تشخیص و تجویز درست را می دهد. ما با استفاده از این داده ها برای شما راهبردی اختصاصی تدوین می کنیم که از رفتن کارمندان خوب جلوگیری می کند. پس بررسی کارکنان بیرونی سرمایه گذاری با ثباتی است که ریشه ترک کار را نشان می دهد، موجب کاهش هزینه های مالی می شود، محیط کار را باثبات می کند و نهایتا شرکت را به بدنه ای بهتر و قوی تر تبدیل می کند.

گروه ما مطمئن است که شریکی ارزشمند و توانا برای پژوهش مورد نیاز  شما در زمینه ترک سازمانی خواهد بود که در کنار تشخیص صحیح، انتظارات شما را در این حوزه برآورده خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اجرای این طرح در سازمان خود، فرم مربوطه را از قسمت پائین وب سایت (دانلود فرم ها، فرم مطالعات منابع انسانی) دانلود و تکمیل کرده و برای ما ایمیل کنید. هماهنگی های بعدی صورت خواهد پذیرفت.

 

 

 

 

 

مطالعات مرتبط