+98 - 9392939108

معتبرترین مدرک زبان UTEPT کدام است؟ – دکتر اباصلتیان

آزمون زبان دانشگاه تهران چیست؟

دانشگاه تهران نیز دارای آزمون رسمی زبان رسمی است. این تست با نام UTEPT شناخته می شود.

مرکز کل آزمون زبان دانشگاه تهران مرکز مهمی است که مقررات و سیاست های تعیین شده توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه را اجرا می کند. این مرکز همچنین به عنوان زیرمجموعه دپارتمان زبان ها و ادبیات خارجی فعالیت می کند.

ما شش بار در سال با برگزاری آزمون های زبان عمومی برای متقاضیان سایر برنامه های دکترا و برای زبان آموزان دیگر، مهارت انگلیسی را ارزیابی می کنیم.

حداقل نمره قبولی در آزمون UTEPT برای متقاضیان دکتری و زبان‌آموزان در رشته‌های خاص با عنوان «زبان و ادبیات فارسی»، «زبان و ادبیات عربی» 50 از 100 است.

سوالات آزمون های زبان UTEPT و مدت زمان پاسخگویی به آنها

سوالات مطرح شده در آزمون زبان انگلیسی دانشگاه تهران 100 سوال و 4 گزینه می باشد. سطح آزمون این آزمون برای سطح آزمون تافل طراحی شده است.

پرسشنامه آزمون UTEPT به این صورت است که جزوه شامل 30 سوال در بخش گرامری می باشد. در بخش واژگان 35 سوال; و در قسمت درک مطلب 35 سوال طراحی شده است و زبان آموزان باید در مدت 100 دقیقه به سوالات جزوه پاسخ دهند. در واقع برای هر سوال یک دقیقه و 100 سوال 100 دقیقه زمان برای پاسخ دادن دارند.

نحوه ثبت نام در آزمون زبان دانشگاه تهران (UTEPT)

برای ثبت نام در این آزمون ابتدا باید به صورت آنلاین وارد سامانه زبان ثبت نام دانشگاه تهران شوید. برای این کار در نوار جستجوی اینترنتی، آدرس اینترنتی این موسسه (ltc.ut.ac.ir) را وارد کنید. سپس در پایین صفحه و در راهنمای ثبت نام بر روی لینک “صفحه ثبت نام” کلیک کرده و وارد آن صفحه شوید. حال در فرمی که پیش روی شماست، اطلاعات شخصی خود را به طور کامل و دقیق وارد کنید.

اگر تابعیت ایرانی دارید شماره ملی خود را بدون خط تیره وارد کنید. اگر تابعیت ایرانی ندارید می توانید شماره پاسپورت خود را در این قسمت وارد کنید.

اگر معلولیتی دارید که نمی توانید به آن پاسخ دهید، به دستور منشی کادر را علامت بزنید (به منشی نیاز دارید). همچنین اگر دست چپ دارید، این کادر را علامت بزنید تا در حین تست مشکلی در صندلی نداشته باشید.

خط بعدی برای دانشجویان دکتری دانشگاه تهران است. اگر دانشجوی دکتری این دانشگاه هستید، شماره دانشجویی خود را با دقت وارد کنید. همچنین آدرس ایمیل خود را برای دریافت اعلان پیامکی وارد کنید.

در مرحله بعد 3 عکس از 4 تصویر خود را در محل مشخص شده آپلود کنید. توجه داشته باشید که پسوند تصویر برای صورت شما jpg است و حجم آن نباید بیشتر از ۷۰ کیلوبایت باشد.

پس از وارد کردن اطلاعات و مشخصات خود، قبل از ثبت نام نهایی، آنها را بررسی کنید تا از وارد نشدن خطایی مطمئن شوید. پس از بررسی، در صورت صحیح بودن تمام اطلاعات، روی ثبت کلیک کنید.

لطفا توجه داشته باشید که نام کاربری و رمز عبور شما پس از آخرین ثبت اطلاعات به آدرس ایمیل وارد شده ارسال خواهد شد.

در حال حاضر هزینه ثبت نام و نگارش آزمون 1.500.000 ریال می باشد که به صورت الکترونیکی قابل پرداخت می باشد.

در پرداخت دقت کنید، صبور باشید و به مرحله قبل برنگردید. در صورت تکمیل تراکنش، به طور خودکار به صفحه سیستم بازگردانده می شوید. سپس کد رهگیری به شما نشان داده می شود.

پس از پرداخت، تأیید پرداخت ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد. بنابراین اگر به صفحه شخصی و قسمت تست این قسمت بروید تا تایید نهایی عبارت تحت بررسی را در این صفحه مشاهده خواهید کرد و پس از گذشت حداکثر 24 ساعت عبارت تایید نهایی و بله را مشاهده خواهید کرد. “. لطفا تایید کنید. اگر جواب نداد، با مرکز آزمون تماس بگیرید و دلیل آن را جویا شوید. تراکنش پرداخت ممکن است موفقیت آمیز نبوده باشد.

کارت ورود به آزمون زبان UTEPT دریافت کنید

پس از بازرسی و تایید مدارک شما توسط افسر مرکز تست؛ در حین اطلاع رسانی، کارت ورود شما ظاهر می شود و می توانید آن را از وب سایت مربوطه دانلود کنید. با مراجعه به این سایت می توانید کارت مورد نیاز برای ورود به کنفرانس را پرینت بگیرید و دریافت کنید.

نحوه مشاهده و دریافت گزارش آزمون زبان UTEPT

برای دریافت گزارش آزمون باید یک هفته بعد از آزمون منتظر بمانید تا نتایج آزمون را به وب سایت کارفرمای خود به آدرس «ltc.ut.ac.ir/Account/Login» ارسال کنید. اکنون آدرس وب سایت را در کادر جستجو و صفحه فرود وارد کنید، نام کاربری خود را وارد کرده و در سمت راست صفحه، روی «ثبت نام» کلیک کنید. در این حالت یک جدول خواهید دید. از این قسمت و با انتخاب «چاپ رزومه» می توانید نتایج خود را مشاهده و منتشر کنید.

لطفا توجه داشته باشید که نتایج آزمون منتشر شده در پروفایل دانش آموز باید فقط به اطلاع متقاضیان برساند تا نتایج را به اطلاع آنها برساند. اما دانش آموز برای دریافت اصل کپی و گواهی مهر و موم شده باید اطلاعات خود از جمله نام، نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی و تاریخ آزمون را از طریق ایمیل ثبت نام به آدرس آدرس قبل از مراجعه به مرکز الکترونیک Utept @ ut.ac testsenter.ir; سپس مرکز آزمون موظف است پس از دریافت ایمیل کامپیوتری دانشجو، ظرف سه روز کاری گواهینامه مهر شده را با ذکر درجه قبولی برای داوطلب تهیه کند. دانشجو می تواند پس از 3 روز با در دست داشتن مدرک هویتی معتبر (به عنوان کارت ملی هوشمند) به مرکز آزمون دانشکده زبان و ادبیات خارجی دانشگاه تهران (طبقه اول، اتاق شماره 9) به نشانی زمان توافق شده خودت را بگیر

هزینه ها و نحوه پرداخت برای شرکت در آزمون زبان UTEPT

(1) مبلغ مورد نیاز برای شرکت در آزمون زبان دانشگاه تهران (3000000 ریال) باید به صورت الکترونیکی و از طریق سایت مربوطه پرداخت شود.

(2) توجه داشته باشید که دانشجویان برای شرکت در این آزمون فقط باید این مبلغ را از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی واریز کنند.

(3) لطفاً توجه داشته باشید که مبلغ پرداختی نمی تواند کمتر از 3,000,000 روپیه باشد.

(4) متقاضیان پذیرش در این آزمون، پس از ثبت نام اولیه و پرداخت، باید صورتحساب بانکی و سایر اطلاعات درخواستی (نام، نام دامنه، شماره ملی و چسباندن مستقیم. اعتبار) utept @ .ut.ac. را به آزمون ارسال کنند. آدرس ایمیل مرکز در ir.

(5) با ارسال مشخصات و فیش ایمیل پرداختی به آدرس ذکر شده، پس از 24 الی 48 ساعت ایمیل ارسالی توسط مرکز آزمون تایید می شود و در صورت عدم وجود مشکل خاصی، زبان آموز باید مشخصات کاربری ثبت نام معین را تایید کند. لازم به ذکر است داوطلب حضور در این آزمون پس از واریز هزینه و ارسال فیش واریزی با مشخصات به آدرس ایمیل فوق، مشخصات کاربری خود را جهت تایید تایید ثبت نام بررسی نماید.

 

دانشگاه تهران UTEPT
                              دانشگاه تهران UTEPT – جهت مشاوره 09387708025

 

آزمون UTEPT
                           آزمون UTEPT – جهت مشاوره 09387708025

 

مشاوره و راهنمایی در آزمون UTEPT
                مشاوره و راهنمایی در آزمون UTEPT – جهت مشاوره 9387708025

 

 

کدام دانشگاه ها گواهینامه آزمون زبان UTEPT را می پذیرند؟

ورود به سطح زبان UTEPT در دانشگاه تهران و سایر دانشگاه های کشور متفاوت است. بنابراین دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه تهران می توانند با 60 امتیاز مدرک زبان را از این دانشگاه دریافت کرده و در این دانشگاه از آن استفاده کنند. اما پذیرش این مدرک برای سایر دانشگاه ها متفاوت است. در گذشته این مدرک در بسیاری از دانشگاه های کشور پذیرفته شده است. با این حال، با گذشت زمان، تنها تعداد انگشت شماری از دانشگاه ها آزمون زبان UTEPT را پذیرفته اند. بنابراین، قبل از ثبت نام در این آزمون، از دانشگاه بپرسید که آیا این مدرک پذیرفته شده است یا خیر. پس به ثبت نام ادامه دهید.

توجه داشته باشید که مدرک زبان UTEPT در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته نمی شود.

 نمره آزمون زبان دانشگاه تهران

آزمون مهارت زبان انگلیسی دانشگاه تهران یک آزمون روتین است که در آن سطح انگلیسی زبان آموزان مشخص می شود. برای ثبت نام باید تا تاریخ مشخص شده به سایت ltc.ut.ac.ir مراجعه کرده و با ثبت نام در این آزمون تاریخ مشخص را تست کنید. به طور معمول اکثر متقاضیان این آزمون دانشجویان پزشکی دانشگاه تهران هستند.

در واقع اگر دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه تهران مدرک زبان انگلیسی نداشته باشند، باید در آزمون UTEPT شرکت کنند و نمره 60 درصد را کسب کنند. توجه داشته باشید که نمرات تایید شده برای همه رشته ها یکسان نیست. نمره قبولی در اکثر حوزه های موضوعی بیش از 60 از 100 است. هنگام قبولی در نتایج این آزمون برای زبان آموزان در رشته های «زبان و ادبیات فارسی»، «زبان و ادبیات عربی»، «فقه و مبانی حقوق اسلامی»، «علم قرآن و داستان»، «مدرسه معارف» فقه اسلامی «و شافعی» زیر 60 سال است و دانشجویان این رشته ها باید بتوانند حداقل نمره کمتر از 50 از 100 را کسب کنند تا مدرک کل زبان را کسب کنند.

سوالات متداول در آزمون زبان UTEPT

سوال 1: تاریخ ثبت نام آزمون زبان UTEPT از چه زمانی شروع می شود؟

پاسخ1: زمان شروع ضبط این آزمون تقریباً یک ماه قبل از اتمام است. داوطلبان و زبان شناسان می توانند یک ماه قبل از برگزاری آزمون با مراجعه به سایت خود در سامانه ثبت نام کنند.

سوال 2: چگونه می توان در آزمون زبان دانشگاه تهران قبول شد؟

پاسخ 2: برای این کار توصیه می کنیم نویسندگان و آزمون دهندگان هر چه سریع تر برای بررسی منابع و مطالعه متون وقت بگذارند. نکات کلیدی مورد استفاده در این تست در کتاب Speed توضیح داده شده است.

سوال 3: آزمون زبان مشترک UTPT در سال چند بار برگزار می شود؟

پاسخ 3: این آزمون معمولاً شش بار در سال زیر نظر مرکز آزمون زبان دانشگاه تهران برگزار می شود.

سوال 4: ارزیابی داوطلبان قبولی در این آزمون چیست؟

پاسخ 4: نمره لازم برای قبولی در این آزمون در همه زمینه ها یکسان نیست. برای به دست آوردن واژگان این آزمون، داوطلبان اکثر رشته های پژوهشی باید نمره بیش از 60 از 100 را کسب کنند. البته نمره قبولی این آزمون و زبان عمومی برای دانشجویان در رشته های «فارسی و ادبیات»، «عربی» است. و ادبیات “”، مبانی حقوق و حقوق اسلامی”، علوم جمجمه و حدیث “دارای مدرک دیپلم”، مدرسه معارف اسلامی “و” حقوق شفیع “بیش از 50 از 100 است.

سوال 5: داوطلبان چند دقیقه باید در آزمون UTEPT شرکت کنند؟

پاسخ 5: داوطلبان به طور متوسط یک دقیقه برای پاسخ دادن به هر سوال در این آزمون و 100 دقیقه برای پاسخ به 100 ارائه برای این آزمون وقت می گذارند.

سوال 6: اگر دانشجویان موفق به اخذ و اخذ گواهینامه زبان عمومی UTEPT شوند، چند بار می توانند از این گواهی استفاده کنند؟ و برای چه مدت؟

پاسخ 6: متقاضیان توجه داشته باشند در صورت قبولی در این آزمون و دریافت گواهینامه UTEPT می توانند تا دو سال پس از آزمون از گواهی مهر و موم شده آن استفاده کنند.

 

مشاور و راهنمای قبولی در آزمون زبان UTEPT
             مشاور و راهنمای قبولی در آزمون زبان UTEPT – جهت مشاوره 09387708025

 

قبولی در ازمون های زبان با گروه دکتر اباصلتیان
                     گروه ازمون های زبان دکتر اباصلتیان – جهت مشاوره 09387708025

 

UTEPT تضمینی
        UTEPT تضمینی – جهت مشاوره 09387708025

 

جهت ارتباط با ما با شماره درج شده تماس حاصل فرمایید
                               ارتباط با ما جهت مشاوره 09387708025

 

همکاری با گروه دکتر اباصلتیان
                              همکاری با گروه دکتر اباصلتیان – جهت مشاوره 09387708025

 

ماموریت گروه دکتر اباصلتیان
                                  ماموریت گروه دکتر اباصلتیان – جهت مشاوره 09387708025

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن مورد نظر