+98 - 9392939108

طراحی و مدیریت هویت شما در رسانه/شبکه های اجتماعی

هدف از برندینگ شخصی در رسانه های اجتماعی، تلاش افراد برای ایجاد آگاهی و بینشی از شخصیت خود در میان مخاطبان هدف تعریف می شود و نهایتا باعث می شود در یک جامعه ایستادگی کنند و به موفقیت های شخصی یا حرفه ای دست یابند.
رسانه های اجتماعی سبب تسهیل برند سازی شخصی شده و افراد از طریق پروفایل شخصی خود به مخاطبان گسترده تر، دسترسی پیدا میکنند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که صرفا داشتن یک پروفایل در رسانه های اجتماعی تحت عنوان برند شخصی، به رسمیت شناخته نمی شود. یک صفحه پروفایل باید دارای محتویات مناسب باشد. محتوای آنلاین عبارت است از: اطلاعاتی که از طریق یک وب سایت و یا سایر رسانه های الکترونیکی در دسترس قرار گرفته اند. بنابراین در زمینه رسانه های اجتماعی، محتوا به عنوان هر چیزی است که اطلاعات قابل درک فراهم می کنند. نمونه هایی از اشکال ارائه شده توسط محتوای رسانه های اجتماعی، عبارتند از: متون نوشتاری، تصاویر، فیلم ها و فایل های صوتی.

در حال حاضر تعداد شبکه/رسانه های اجتماعی افزایش شدیدی پیدا کرده است. تا چند سال قبل این رسانه ها به شبکه های اجتماعی معدودی محدود می شدند و از این رو هر کاربر براحتی می توانست از آنها استفاده کند. رسانه و شبکه های اجتماعی مانند لینکدین، تلگرام، فیس بوک، اینستاگرام و … شبکه های موجود بودند اما امروزه هم تعداد شبکه های اجتماعی افزایش پیدا کرده است و هم اسمارت فون ها دنیای رسانه های اجتماعی را به نحو فزاینده ای دستخوش تغییر کرده اند. تغییراتی که در بازاریابی اینترنتی و برندینگ تاثیر مهمی دارد و ندیده گرفتن شرایط جدید می تواند یک کمپین را به کمپینی شکست خورده بدل کند.

تنوع رسانه های اجتماعی بسیاری را می تواند دچار سردرگمی کند. بعضی هم ولع زیادی برای استفاده از همه رسانه های اجتماعی دارند. مدیریت تمام اکانت های رسانه های اجتماعی در حال حاضر مدیریت قوی، وقت زیاد و هنر لازم را می طلبد. اصل اول در هویت سازی برای یک برند با استفاده از رسانه های اجتماعی شناخت رسانه های مناسب است.

برای تحقق این هدف شما باید با تمام این شبکه ها آشنا باشید و خصوصیات مربوط به هر یک را بدانید. مثلا کاربر توئیتر با کاربر لینکدین زمین تا آسمان فرق دارد. این تفاوت ها چیست؟ خب اینجاست که هنر شما نمایان می شود. شما باید کانال های مناسب را با توجه به اهداف خود و ویژگی های رسانه اجتماعی انتخاب و سپس استراتژی یکپارچه برای حضور در آنها تهیه کنید. چگونگی حضور در هر رسانه نیز مستقیما به خصوصیات آن رسانه و مخاطبانش بستگی دارد.

طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی در رسانه/شبکه های اجتماعی

اگر کاربران پیش از این بیشتر با استفاده از کامپیوترهای شخصی از اینترنت استفاده می کردند، حالا اسمارت فون ها به مهمترین ابزار اتصال به نت تبدیل شده اند. کاربران در هر زمان و مکانی به اینترنت متصل هستند و از منابع آن استفاده می کنند. این امر خود به تغییر سبک استفاده نیز منجر می شود. کاربر هنگام کار با کامپیوتر اصولا فراغت و دقت بیشتری دارد و با آمادگی قبلی پای سیستم می نشیند. اما هنگام استفاده از اسمارت فون ممکن است زمان کمی داشته باشد، در حال راه رفتن یا در تاکسی یا اتوبوس باشد.

بسیاری از کمپین های مجازی بدلیل نادیده گرفتن این اصل ساده شکست می خورند، آنها محتوای یکسان را در تمام رسانه ها منتشر می کنند. این بهترین راه برای شکست یک کمپین تبلیغاتی است. پیامی که در اینستاگرام منتشر می شود از نظر فرم و محتوا قطعا با پیامی که در اپ های موبایل منتشر می شود باید تفاوت داشته باشد. بسته بندی مناسب پیام خود هنر دیگری است.

بازاریابی شبکه ها اجتماعی یکی از ابزار عناصر 21 گانه بازاریابی اینترنتی است که امروزه در تدوین برنامه بازاریابی بسیاری از شرکت های پیشرو جایگاه اثربخشی دارد. این ابزار فقط به ایجاد یک پیج و ارائه مطالب بدون هدف و برنامه در آن ختم نمی شود . بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند در کنار سایر تکنیک های بازاریابی اینترنتی مانند ایمیل مارکتینگ ، تبلیغات اینترنتی ، بازاریابی محتوا ، طراحی وب سایت ، تبلیغات کلیکی و … یکی از گزینه های جذب بازدید کننده به سایت شده و درنتیجه تاثیر مستقیمی بر سئو سایت و بهینه سازی سایت خواهد گذاشت.

بر اساس آمارها 97% جست‌وجوهای کاربران در شبکه‌های اجتماعی به کسب‌وکارها و فروشگاه‌های آنلاین مربوط می‌شود. همچنین 65 % مدیران ارشد شرکت‌ها اعلام کرده اند که از ابزارهای مخصوص رسانه‌های اجتماعی برای فهم هرچه بهتر بازار استفاده می‌کند . مرکز ارتباطات Annenberg وابسته به دانشگاه پنسیلوانیا مطالعه ای را درباره حضور شبکه های اجتماعی در ایران انجام داد که بر اساس آن گفته می شود 97 % کاربران ایرانی با رایانه شخصی،33 % با تلفن همراه و 16 % هم به کمک تبلت از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. بیشتر این افراد در منزل خود خدمات شبکه های اجتماعی را مورد استفاده قرار می دهند و 42 % هم در محل کار در این فضا حضور می یابند.

حضور در رسانه های اجتماعی با طرح و برنامه مشخص ، فرصت بی نظیری برای ارائه برندشخصی است که باید با جدیت و پیگیری تمام به آن فکر کنید. همین حالا هم زمان بسیاری از آن گذشته است.
معرفی چند رسانه/شبکه اجتماعی
فیسبوک بیشتر از ۱,۲۶ میلیارد کاربر دارد (بزرگترین کشور جهان)
نکته مهم در ایرانمرکز Innovation Is Everywhere نیز اعلام کرده است 40 میلیون مشترک تلفن همراه  با ضریب نفوذ اینترنت  55 % در ایران وجود دارد که از این تعداد 58 % کاربران اینترنتی ایران عضو فیس بوک هستند و ایران بزرگترین بازار اینترنتی خاورمیانه را در اختیار دارد.

صفحه شخصی «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در فیس بوک بیش از 900 هزار بار لایک شده است.

از آنجایی که فیس بوک در ایران فیلتر است،با این وجود گفته می شود 4 میلیون ایرانی در فیس بوک عضو هستند که  2 % از تمام هواداران صفحه شخصی اتومبیل های لامبورگینی در فیس بوک معادل 135 هزار نفر ایرانی هستند، 5/1 % از هواداران برند Gucci در فیس بوک را ایرانی ها تشکیل می دهند و 3 % از هواداران برند Versace هم ایرانی هستند. طبق آمارهای منتشر شده از سوی این مرکز تحقیقاتی، 59 % کاربران ایرانی روزانه چند بار سراغ صفحه شخصی خود در فیس بوک می روند،27 % روزی یکبار این کار را انجام می دهند و 6 % هم در طول هفته 3 تا 5 بار به این شبکه اجتماعی سر می زنند. همچنین گفته شد 32 % این افراد در طول هفته بیش از 10 ساعت را به حضور در فیس بوک اختصاص می دهند،19  % هفته ای 5 تا 10 ساعت در فیس بوک حضور می یابند و 18 % هم یک تا 3 ساعت از هفته خود را صرف گشت وگذار در فیس بوک می کنند.
  ۲۳٪ کاربران فیسبوک حداقل ۵ بار در روز وارد آن می‌شوند
  ۴۷٪ کاربران می‌گویند که فیسبوک بیشترین کمک را در زمان تصمیم‌گیری برای خرید به آنها می‌کند
  به طور میانگین، کاربران اینترنت ۱۶٪ زمان آنلاین خود را در فیسبوک می‌گذرانند
  ۷۰٪ بازاریاب‌ها از طریق فیسبوک مشتری پیدا می‌کنند
  70 % شرکت‌های حاضر در فهرست Fortune 500 روی فیس‌بوک صفحه اختصاصی دارند .
  مشترکان فیس‌بوک روزانه بیش از 2/5 میلیارد محتوای جدگانه روی این شبکه اجتماعی منتشر می‌کنند.
  20 % از تمام صفحات اینترنتی که در طول روز مشاهده می‌شود، مربوط به فیس‌بوک است.
  توییتر 32 % ترافیک در شبکه‌های اجتماعی را از آن خود کرده است.
  50% از شرکت‌های فناوری بزرگ جهان در توییتر صفحه اختصاصی دارند.
  توییتر محبوب‌ترین شبکه اجتماعی برای افراد 55 تا 64 سال محسوب می‌شود.
  ۳۴٪ بازاریاب‌ها از توییتر برای پیدا کردن مشتری استفاده می‌کنند
  77% از 100 شرکت برتر جهان که نام آنها در فهرست Fortune Global 100 منتشر شده است روی توییتر صفحه اختصاصی دارند.

  گوگل پلاس چیزی حدود ۱ میلیارد عضو دارد که حدود ۳۵۹ میلیون نفر آنها به صورت ماهیانه از پلاس استفاده می‌کنند
  بیش از 67 % مشترکان این شبکه اجتماعی مرد هستند.
  80 %  مشترکان Google+ دست‌کم هفته‌ای یک بار به حساب کاربری خود سر می‌زنند و 60 % آنها کاربر فعال هستند.
  47 % از 100 شرکت برتر جهان در فهرست مذکور روی Google+ حضور دارند.
  70% برندها روی Google+ صفحه شخصی دارند که این رقم در فصل آخر 2012 چهار درصد گزارش شده بود.

  این شبکه اجتماعی  LinkedIn  حدود 300 میلیون عضو فعال دارد.
  تاکنون بیش از 1/5 میلیون گروه کاری فعال در LinkedIn راه‌اندازی شده است.
  27 % مشترکان LinkedIn از طریق دستگاه موبایلی وارد این پلتفرم می‌شوند.
  50 % مشترکان LinkedIn مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند.
  بیش از سه میلیون صفحه اختصاصی در LinkedIn مربوط به شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌شود.
  مطالب منتشر شده در این شبکه اجتماعی LinkedIn بیش از یک میلیارد بار مورد تایید قرار گرفته‌اند.
   47 % مراکز بازاریابی دست‌کم توانسته‌اند یک مشتری روی LinkedIn پیدا کنند.

شبکه های اجتماعی تصویری

  حدود 350 میلیون نفر از مردم جهان در شبکه اجتماعی اینستاگرام عضو هستند.(در ایران رسانه بسیار فراگیری است)
  بیش از 36 میلیارد عکس در اینستاگرام به‌اشتراک گذاشته شده است.
  به‌طور میانگین هر مشترک اینستاگرام 45 عکس به‌اشتراک می‌گذارد.
  در اینستاگرام هر ثانیه 1000 کامنت گذاشته می‌شود.
  در هر روز بیش از پنج میلیون عکس روی این شبکه اجتماعی به‌اشتراک گذاشته می‌شود.

  هر دقیقه معادل 100 ساعت تصویر ویدیویی جدید در یوتیوب منتشر می‌شود.
  99% کاربران آنلاین آمریکا از یوتیوب استفاده می‌کنند که این رقم در سال 2012 حدود 93 % بود.
  به طور میانگین هر دقیقه 700 لینک ویدیویی در یوتیوب روی شبکه اجتماعی توییتر منتشر می‌شود و مشترکان فیس‌بوک در مجموع روزانه به اندازه 500 سال تصویر ویدیویی تماشا می‌کنند.

  بیش از 45 میلیون ایرانی از تلگرام استفاده می کنند.
  روزانه حدود 15 میلیارد پیام در تلگرام بین کاربران ایرانی مبادله می شود.
  170 هزار کانال تلگرام توسط کاربران ایرانی ساخته شده است.
  معمولا هر کاربر تلگرام در 17 کانال عضو است.

ما چگونه به برندسازی شخصی مدیران در رسانه/شبکه های اجتماعی کمک می کنیم:

مدیریت اکانت های مدیران در رسانه و شبکه های اجتماعی
تدوین استراتژی شبکه‌های اجتماعی
اجرا، مانیتورینگ و ارائه آمار و تحلیل گزارش های لازم
طراحی عناصر هویت بصری مرتبط با فضای گرافیکی هر شبکه
توسعه و انتشار محتوا

برای اطلاعات کاملتر از خدمات برندسازی شخصی اینجا کلیک کنید