+98 - 9392939108

اعتبار ازمون زبان EPT – فرایند نمره دهی در ازمون زبان EPT – دکتر اباصلتیان

آزمون زبان EPT چیست؟

درواقع EPT  مخفف عبارت English Proficiency Test است. این آزمون منحصر به داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد.

دانشگاه آزاد، به هدف بررسی سطح زبان عمومی داوطلبان دکتری اقدام به برگزاری این آزمون می‌کند.

می‌توان گفت درصورت عدام داشتن مدرک بین المللی زبان انگلیسی با نمره‌ای که دانشگاه معین کرده است، همه‌ی دانشجویان باید در آزمون EPT  شرکت کرده و حداقل نمره قبولی را کسب کنند.

این آزمون از سال 1386 برای دانشجویان دکتری در حال برگزاری می‌باشد. ابتدا، برگزاری آن، فصلی انجام می‌شد اما از سال 1392 ماهانه و به طور منظم برگزار می‌گردد.

 

اعتبار آزمون اعتبار آزمون EPT

فراموش نکنید که این مدرک در خارج کشور و در سطح بین الملل  فاقد اعتبار است. همچنین دانشگاه هایی که زیر نظر مستقیم وزارت علوم هستند می باشد و دانشگاه هایی که زیر نظر وزارت علوم فعالیت می کنند نیز این مدرک را هنگام مصاحبه دکتری قبول نمی کنند.

شرایط شرکت در آزمون EPT

خوشبختانه شرکت در آزمون EPT منع و محدودیتی ندارد و هر شخصی می‌تواند تا کسب نمره کافی، اقدام به شرکت در آن بکند.

برای شرکت در این آزمون حتما باید دانشنامه کارشناسی ارشد را دارا باشید. مدت اعتبار مدرک، ۲ سال است و در صورتی که در این دو سال نتوانید پذیرش دانشگاه خود را به دست بیاورید مجددا بایستی مدرک EPT بگیرید.

ضمنا دانشجویان دکتری تا قبل از شرکت کردن در آزمون جامع ، باید نمره‌ی آزمون EPT یا آزمون های دیگر را به دانشگاه ارائه نمایند.

 

 

در اولین دوره‌های برگزاری، کسب مدرک این آزمون تنها برای متقاضیان ورود به مقطع دکتری دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات ضرورت داشت، اما پس از مدتی، برای تمامی داوطلبان الزامی شد.

 

 کجا به مدرک آزمون EPT نیاز است؟

در آزمون جامع و زمان فارغ‌التحصیلی به مدرک این آزمون نیاز است. طبق آخرین مصوبه دانشگاه  آزاد، حداقل نمره‌ی مورد نیاز برای آزمون جامع؛ معادل ۸۰% نمره‌‌ی قبولی می‌باشد.

 

فرآیند نمره‌دهی در آزمون EPT

آزمون EPT نیز مانند تمامی آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی دارای نمره قبولی و مردودی است. حداکثر نمره در آزمون EPT صد است که این نمره شامل مهارت: واژگان ، گرامر و درک مطلب می‌باشد.

 

منابع آزمون ای پی تی

کتاب لانگمن قرمز، واژگان ضروری تافل، کتاب ۱۱۰۰ واژه بارونز، ۵۰۴ واژه، کتاب راهنمای تافل، معمولا بعنوان منابع آزمون EPT شناخته می‌شوند. قابل ذکر است که تمام این منابع جهت شرکت در سایر آزمون‌های بین المللی و معتبر سنجش زبان انگلیسی مثل آیلتس و تافل نیز مورد تایید و استفاده هستند.

 

ثبت نام آزمون EPT

آزمون EPT  در سال حداقل 10 بار برگزار می شود. اشخاصی که می خواهند در این آزمون شرکت کنند می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی مربوط به دانشگاه آزاد ثبت نام خود را انجام بدهند و با تکمیل اطلاعات شخصی و پرداخت کردن هزینه، مجاز به شرکت در آزمون بشوند. لازم به ذکر است که شرکت در این آزمون، هیچ گونه محدودیتی ندارد و داوطلبان می توانند حتی چنیدن بار اقدام به آزمون‌دهی کنند.

چرا این مقاله را مطالعه نمی کنید ؟ CHAPTER FOUR DIFFERENTIATION-Dr.Ali Abasaltian

تدریس خصوصی ازمون زبان EPT – دکتر اباصلتیان

کوتاه ترین زمان تا کسب نمره دلخواه در ازمون زبان EPT

ندریس مطالب با کتب و استانداردهای بین المللی در ازمون زبان EPT

زمان ثبت نام آزمون EPT

آزمون ای تی پی ماهانه در شهرهای مختلف برگزار می شود که زمان ثبت نام آن هر مرحله حدودا یک ماه پیش از زمان برگزاری می باشد و داوطلبان برای انجام ثبت نام، حدود یک هفته فرصت خواهند داشت.

 

مدت زمان آزمون

آزمون زبان انگلیسی دانشگاه آزاد دارای 100 سوال است که برای پاسخ به این صد سوال ، 140 دقیقه یعنی 2 ساعت و 20 دقیقه زمان دارید.

 

چگونه در آزمون EPT  قبول شویم؟

جهت قبولی در آزمون ای پی تی دانشگاه آزاد، به داوطلبان در ابتدا پیشنهاد می شود که حتما به نمونه سوالات آزمون EPT   دوره های گذشته، نگاهی بیندازند تا با چگونگی طراحی سوالات آشنا شوند.

پس از آن، با حل یک نمونه سوال از هر بخش به طور کامل در زمان مشخص شده‌ی آزمون، سطح خود را در پاسخگویی به هر بخش از آزمون بررسی کنند.

پس از مشخص شدن نقاط ضعف خود در بخش های واژگان، گرامر، کلوزتست و درک مطلب به تقویت جداگانه‌ی هر بخش بپردازید.

 

ساختار سوالات آزمون EPT

آزمون ای پی تی دارای ۳ بخش است: واژگان (۲۵ سوال) ، گرامر (۴۰ سوال) ، کلوزتست (۱۵ سوال) و درک مطلب (۲۰ سوال) که مجموعا تعداد 100 سوال طرح می شود.

 

واژگان : 25 تست

سوالات چهار گزینه ای را شامل می‌شود که می بایست گزینه ی صحیح را از بین آن ها انتخاب نمایید. (1 تا 25)

دقت کنید که گزینه‌ها بصورتی طراحی می‌شوند که تنها با استفاده از دانش واژگان خود امکان پاسخ دادن دارید.

 

گرامر :  40 تست

قسمت اول از سوالات گرامر ۲۵ سوال تستی دارد که از داوطلب درمورد دانش گرامری او سوال می‌پرسد. (26 تا 50)

بخش دوم گرامر دارای ۱۵ سوال است؛ به نحوی که جملات کاملی به عنوان گزینه‌ها به شما ارائه می‌شود که یکی از این جمله ها به لحاظ ساختاری نادرست است و فرد این گزینه را به عنوان گزینه‌ی مربوطه انتخاب می‌کند. ( 51 تا 65)

 

درک مطلب : 20 تست

در این بخش 2 درک مطلب داده می شود که از هر کدام آن‌ها 10 سوال پرسیده می شود. (66 تا 75)

 

کلوزتست : 15 تست

در بخش آخر هم متنی طولانی داده می شود که یک سری جای خالی در این متن وجود دارد که بایستی از بین یکی از 4 گزینه‌ی داده شده، جواب صحیح را انتخاب نمود.

 

 

 تفاوت آزمون EPT و MSRT

یکی از سوالاتی که برای افراد زیادی از شرکت کنندگان در آزمون های دکتری مطرح می شود تفاوت بین آزمون MSRT و EPT می باشد .

تقریبا می توان گفت که از لحاظ سطح و کیفیت سوالات این دو آزمون حدودا مشابه همدیگر می باشند اما عمده‌ی تفاوت این دو آزمون در بخش Listening یا همان بخش شنیداری است که این قسمت در آزمون MSRT برگزار می شود ولی در آزمون EPT خیر.

 

یکی دیگر از تفاوت های آزمون EPT  با MSRT   زمان برگزاری می باشد. آزمون EPT به صورت ماهانه و در کلیه‌ی دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد برگزار می شود.

یکی دیگر از نکات مهم درباره‌ی آزمون EPT نبود نمره منفی در این امتحان می باشد در صورتیکه در آزمون MSRT این روند وجود دارد.

مقاله مقابل را بررسی و مشاهده نمایید : CHAPTER THREE EXPERTISE -Dr.Ali Abasaltian

تضمین قبولی در ازمون های زبان EPT

جهت ارتباط سریع با گروه دکتر اباصلتیان

ماموریت گروه دکتر اباصلتیان

همکاری با گروه دکتر اباصلتیان

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن مورد نظر