+98 - 9392939108

یک راهکار گرامری برای افزایش نمره اسپیکینگ

یکی از ۴ روش ارتقای نمره اسپیکینگ ارتقا میزان ساختارها و گرامرهای مورد استفاده است. ارتقا ساختاری و گرامری در واقع یکی از سخت ترین مراحل تقویت مهارت گفتاری (speaking) است. در بسیاری از موارد داوطلبین ساختارهای متنوعی را می شناسند اما به صورت زنده و فعال (active) در گفتگوی خود از هیچ یک از ساختارهایی که به راحتی در مهارت درک مطلب (reading) تشخیص میدهند استفاده نمی کنند. در این پست میخواهیم یکی از گرامرهای مفید مربوط به سطح ۷ آیلتس را بررسی کنیم که استفاده فعال آن در گفتگو یکی از موارد مورد نیاز برای کسب نمره ۷ در بخش گرامری مهارت اسپیکینگ است.

 

Although در اول جمله واره (clause)

 

Although یک حرف ربط (conjunction) در زبان انگلیسی محسوب میشود و ترجمه صحیح آن در زبان فارسی “هر چند که…. ولی” است به شرطی که این حرف ربط در ابتدای جمله (sentence) یا جمله واره (clause) مورد استفاده قرار بگیرد. مثال:

Although the weather is cold, I will go out
هر چند هوا سرده، ولی من میرم بیرون.

 

توجه داشته باشید که although در درون خود یک “ولی” دارد و لازم نیست در شروع جمله واره بعدی از حرف ربط “but” استفاده کنیم که این اشتباه رایج بسیار زیاد در گفتگوی زبان آموزان دیده میشود. مثال:

Although the weather is cold, but I will go out

این عبارت غلط رایج (common mistake) داوطلبین آزمون آیلتس (IELTS) است و در جمله بالا حرف ربط but بایستی حذف گردد چرا که although در درون خود آن را دارد و نیازی به but نیست به همین دلیل حرف ربط although را به صورت “هرچند که …. ولی” ترجمه کردیم.

همچنین حرف ربط although دو جمله واره معرفی میکند و در صورتی که اول جمله بیاید بایستی بعد از اتمام جمله واره یا کلاز اول از کاما (comma) استفاده کرد.

although در وسط جمله واره

 

although میتواند در وسط جمله نیز بیاید که در این صورت به شکل “هرچند که” ترجمه میشود و نیازی به اضافه کردن “ولی” نیست. مثال:

Alexa is bossy at work, although she is kind with her children
الکسا سر کارش خیلی رئیس بازی در میاره هرچند که با بچه هاش مهربونه.

همچنین هنگامی که although وسط جمله یا جمله واره می آید بایستی مانند مثال بالا قبل از آن یک ویرگول قرار بگیرد.

تفاوت معنایی although در قسمت های مختلف جمله

درست است که although میتواند هم در ابتدا و هم در وسط جمله قرار بگیرد اما بار معنایی جمله یکسان نیست و معنی متفاوتی را منتقل می کند.

همواره بار معنایی جمله واره although بیشتر از جمله واره بدون although است. مثال:

Although Alexa is bossy at work, she is kind with her children
Alexa is bossy at work, although she is kind with her children

در مثال اول گوینده نظرش اینست که هر چند الکسا (اسم زن) در محل کار رئیس بازی در میاره اما با بچه هایش مهربان است یعنی نظرش این است که مهربان بودن با بچه هایش بیشتر مورد توجه است و در مجموع نظر مثبتی به الکسا دارد.

در جمله دوم نویسنده نظر در کل مثبتی به الکسا ندارد و می گوید الکسا محل کار رئیس بازی در می آورد حالا درست است که با بچه هایش هم مهربان است یعنی نظر گوینده این است که این که با بچه هایش مهربان است خیلی چیز مهمی نیست بلکه مساله اصلی اینست که الکسا خیلی محل کار رئیس بازی در می آورد.

 

 

 

مطالعه مقالات آموزشی زیر پیشنهاد می شود:

 

چگونه برای آیلتس آماده شویم؟ (ادامه مطلب)

چگونه مهارت ریدینگ خود را بهبود ببخشیم؟ (ادامه مطلب)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن مورد نظر