+98 - 9392939108

چگونه مهارت ریدینگ خود را بهبود ببخشیم؟

افزایش نمره درک مطلب (reading) مستلزم ارتقا ۴ عامل مهم و تاثیر گذار است

 

۱ افزایش دامنه لغات

در ابتدا بایستی داوطلب علی الخصوص اگر هدف کسب نمره ۷  آکادمیک است دامنه لغات خود را تا حد بسیار زیادی بهبود ببخشد به طوری که در تستی که در سایت testyourvocab.com آمده است حداقل ۸۰۰۰ لغت بداند البته وجود دارند افرادی که با لغات کمتر هم نمره ۷ گرفته اند اما داشتن این میزان از لغات تضمین می کند که داوطلب به لحاظ تامین لغوی مشکلی ندارد. از منابع تقویت لغت می توان به سری کتاب های Oxford Word Skills و English Vocabulary in Use اشاره کرد. همچنین بهتر است که در دراز مدت داوطلب از وبسایت های خبری مهمی همچون Guardian، Times، New Scientist و New York Times هر روز یک مقاله با دقت و تحلیل مطالعه کند.

 

۲. ارتقا دانش ساختاری های لغوی

 

مادامی که داوطلب نتواند ساختارهای پیچیده گرامری در متن را تحلیل کند دانش لغات به وی کمکی نخواهد کرد. در واقع درک مطلب تا حد زیادی به ترجمه ساختار وابسته است و حتی با فرض دانستن معنی تمام لغات مفهوم جملات و عبارات ممکن است به درستی دریافت نشود. از راه های ارتقا دانش ساختاری مطالعه منابعی همچون سری English Grammar in Use ، Understanding and Using English Grammar یا کتاب Practical English Usage  می باشد که مورد اخیر منبع جامع تر و البته پیشرفته تری است.

 

۳. افزایش سرعت تند خوانی

 

ممکن است داوطلب بتواند در وقت آزاد نمره خیلی خوبی در درک مطلب آیلتس بگیرد اما تحت شرایط آزمونی خوب عمل نکند. تنها راه ارتقا مهارت تند خوانی خواندن روزانه مقالات روزنامه های معروف دنیاست.

 

۴. آشنایی با ساختاری فکری و فرهنگی زبان انگلیسی

 

گاهی از اوقات داوطلبان با وجود درک دقیق ساختار و کلمات متن منظور نویسنده جمله را به درستی متوجه نمی شوند. این مشکل نیز تنها از طریق خواندن روزمره مقالات روزنامه های معتبر حل خواهد شد.

 

 

 

مطالعه مقالات آموزشی زیر پیشنهاد می شود:

 

چگونگی نوشتن یک Thesis Statement برای رایتینگ تسک ۲ (ادامه مطلب)

 TOLIMO, EPT, MSRT, MCHE, MHLE (ادامه مطلب)

۸۰۰ لغت و کلمه پرکاربرد در زبان انگلیسی (ادامه مطلب)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن مورد نظر