+98 - 9392939108

همه چیز در مورد آزمون بین المللی IELTS

آزمون آیلتس (IELTS)، معروف ترین آزمون ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی است و سالیانه بیش از ۲ میلیون نفر در این آزمون شرکت می کنند. متقاضیان مهاجرت و افرادی که به دنبال ادامه تحصیل هستند، از مشتریان اصلی این آزمون به شمار می روند. همچنین داشتن مدرک آیلتس، لازمه تحصیل در دانشگاه های انگلستان بوده و در بسیاری از کشورهای مهم از سوی کارفرما، به عنوان مدرکی معتبر شناخته می شود. در ادامه به بررسی بیشتر آزمون آیلتس می پردازیم.

 

IELTS مخفف چیست؟

IELTS مخفف (International English Language Testing System) است و در فارسی به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی می باشد.

 

چه کسی باید IELTS بدهد؟

همانطور که ذکر شد، مدرک آیلتس از سوی تعداد بسیار زیادی از دانشگاه ها و کارفرمایان بین الملی پذیرفته  می شود، از جمله: استرالیا، کانادا، ایرلند، نیوزلند، انگلستان و آمریکا. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل و مهاجرت به کشورهای ذکر شده را دارید می بایست در این آزمون شرکت کنید.

 

IELTS از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

این آزمون به دو شکل آکادمیک (Academic) یا جنرال (General Training) گرفته می شود؛ اگر متقاضی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را داشته باشد می بایست در آزمون آکادمیک و اگر برای مهاجرت بخواهد اقدام کند باید در آزمون جنرال شرکت نماید. به دلیل تأکید مراکز آکادمیک و دانشگاهی بر مهارت های Reading و Writing، در این دو مهارت میان آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود داشته اما در Speaking و Listening هر دو آزمون یکسان هستند.

در این آزمون ۴ مهارت اصلی سنجیده می شوند.

مهارت ها و مدت زمان پاسخ دهی به هر بخش در زیر آورده شده است:

  • Listening: دارای ۴ بخش، ۴۰ سوال و ۳۰ دقیقه زمان
  • Speaking: مصاحبه و ۱۵ دقیقه زمان
  • Reading: بین آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود دارد – ۳ بخش، ۴۰ سوال، ۶۰ دقیقه زمان
  • Writing: بین آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود دارد – ۲ بخش نوشتاری، ۶۰ دقیقه زمان

سطح و نمرات آزمون IELTS

پس از آزمون و تصحیح برگه ها، امتیازی از ۱ تا ۹ به کاربر تعلق می گیرد. کسب نمره نیم نیز امکان پذیر است مثلا ۶.۵. دانشگاه های معتبر معمولاً نمره ای بین ۶ تا ۷ را قبول می کنند. ممکن است در هر کدام از مهارت های ۴ گانه، شرط نمره ی حداقلی را نیز لحاظ کنند.

 

مراکز برگزاری امتحان IELTS کجا هستند؟

امتحان آیلتس در مراکز معتبر این آزمون که در سرتاسر جهان وجود دارند، گرفته می شود. در حال حاضر بیش از ۵۰۰ مرکز در ۱۲۰ کشور جهان دایر شده است. متقاضی می تواند با مراجعه به وب سایت رسمی آزمون IELTS به آدرس    مرکز معتبر مربوطه به کشور و شهر خود را بیابد.

 

آزمون  IELTS چه زمانی برگزار می شود؟

آزمون در تاریخ های مشخص شده ای گرفته می شود، شما می توانید پس از یافتن نزدیک ترین مرکز به شهر خود و ثبت نام، جهت شرکت در آزمون مراحل بعدی را انجام دهید.

 

هزینه آزمون IELTS چقدر است ؟

هزینه آزمون توسط مرکز تعیین می شود و مقدار آن در هر کشور متفاوت است اما معمولاً هزینه آن ۲۳۰ دلار آمریکا می باشد.

 

چگونه برای آزمون IELTS آماده شوم؟

شما می توانید برای کسب آمادگی در آزمون IELTS در کلاس های آمادگی که در موسسه زبان آفاق ارائه می شوند ثبت نام نمایید. کلاس های Pre-IELTS و IELTS Skills مخصوص آمادگی برای آزمون آیلتس هستند. شما می توانید با مراجعه به نزدیکترین شعبه مؤسسه یا صفحه تماس با ما، با آموزش زبان آفاق تماس گرفته و از جزییات هر کدام از کلاس ها اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

 

 

 

 

مطالعه مقالات آموزشی زیر پیشنهاد می شود:

 

چگونه برای آیلتس آماده شویم؟ (ادامه مطلب)

چگونه مهارت ریدینگ خود را بهبود ببخشیم؟ (ادامه مطلب)

همه چیز در مورد آزمون بین المللی IELTS (ادامه مطلب)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن مورد نظر